TKO JE BARCIN BISER KOJI JE UPLAŠIO SVIJET? / Imao je najgori debi u povijesti, s 13 je igrao protiv odraslih, a uvijek će pamtiti riječi koji su mu preokrenule karijeru

Ronald Araujo jučer je uplašio cvijeli svijet

11.5.2022.
9:38

Nogometaši Barcelone upisali su pobjedu u 36. kolu Primere protiv Celte. Katalonci su slavili rezultatom 3:1, a pobjedu su im omogućili Memphis Depay golom u 30. minuti, te Aubameyang dvama golovima u 41. minuti i 48. minuti.

UŽASNE SCENE /

Prizor koji ledi krv u žilama. Barcelonina zvijezda doživjela tešku ozljedu glave, cijeli stadion je umuknuo, odvela ga hitna

Međutim, utakmicu je obilježio vrlo ružan prizor. U 63. minuti susreta došlo je do sudara glavama dvojice igrača Barcelone. Gavi i Ronald Araujo sudarili su se glavama na centru. Gavi je odmah ostao ležati držeći se za glavu, dok je Araujo nastavio trčati i nakon dvadesetak metara samo se srušio na travnjak bez svijesti.

Na teren je brzo ušla hitna i odmah stavila Arauja u bolnicu. Oglasila se i Barcelona te su javili kako je Araujo pretrpio potres mozga.

Urugvajac brazilske krvi

A tko je mladi Ronald Araujo oko kojeg se zabrinuo cijeli svijet?

Araujo je urugvajski reprezentativac te je sa svojih 23 godine postao standardni prvotimac Barcelonine obrane. Sa 191 cm i 94 kilograma predstavlja opasnost za svakog napadača, a svojim je igrama zaludio mnoge europske velikane koji su ga htjeli vidjeti u svojim redovima. Ipak, ostaje u Barceloni te Xavi na njega računa u budućnosti katalonskog velikana.

Ronald Araujo

Ono što je zanimljivo, Araujo nije oduvijek bio stoper. Rođen je u Urugvaju od oca Urugvajca i majke Brazilke, koja ga je kao malog odvela na nogomet kada je vidjela njegovu ljubav prema lopti. Sa svega 13 godina je debitirao za lokalni Huracan.

Igrao je kao napadač

"Debitirao sam s 13 godina, roditelji su bili u strahu jer sam igrao protiv odraslih ljudi. Sve je prošlo dobro, čak sam dao i gol iz slobodnog udarca. Gubili smo, pa sam ja ušao i preokrenuli smo susret", ispričao je Araujo jednom prigodom.

Karijeru je počeo kao napadač, a otkrio je tko ga je prebacio na stopersku poziciju. U obranu ga je postavio otac sadašnjeg nogometaša Espanyola, Leandra Cabrera.

"Rekao je da ću biti samo jedan u moru igrača ako ostanem napadač, ali da ću postati veliki nogometaš na elitnom nivou ako ću igrati u obrani. I bio je u pravu", rekao je Araujo.

Zanimljivo, u svojem debiju protiv Seville igrao je svega 13 minuta. Ušao je u 73., a već u 86. je zaradio crveni karton. Sada se toga prisjeća kao anegdote, a za Barcelonu je skupio do sada 81 nastup i postigao je čak šest pogodaka. U karijeri je još igrao za Rentistas i Boston River.