LUDNICA / HSV nakon preokreta i još jedne drame u polufinalu Kupa

HSV boljim izvođenjem 11-eraca do polufinala

2.3.2022.
21:51

Hrvatski stoper Mario Vušković odigrao je svih 120 minuta te je bio precizan izvođač 11-erca u raspucavanju za Hamburger SV koji se velikim preokretom protiv Karlsruhea plasirao u polufinale Njemačkog nogometnog kupa.

Heuer skinuo tri penala

Gosti iz Karlsruhea poveli su 2-0 golovima Wanitzeka (40) i Hofmanna (51), no Glatzel (52) je vrlo brzo vratio nadu domaćima da bi se situacija na terenu okrenula u potpunosti u korist HSV-a kada je u 71. minuti isključen Kobald.

HSV je tada dobio i kazneni udarac, ali Gersbeck je obranio udarac Kittela s bijele točke. Ipak, Glatzel (90+1) je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom odveo utakmicu u produžetak. Kako se u dodatnih pola sata rezultat nije mijenjao o polufinalistima se odlučivalo izvođenjem 11-eraca gdje se u junaka prometnuo domaći vratar Heuer koji je obranio tri pokušaja gostiju pa je HSV slavio sa 3-2.

NJEMAČKI KUP /

Joško Gvardiol asistirao, pa se ozlijedio: Dani Olmo također jedan od glavnih protagonista razbijanja Hannovera

HSV treći put zaredom prošao dalje nakon lutrije jedanaesteraca

Zanimljivo, HSV je treći put zaredom ove sezone prošao dalje u Kupu boljim izvođenjem 11-eraca.

Još u utorak polufinale je izborio Union Berlin koji je svladao Sankt Pauli sa 2-1.

Posljednji polufinalist bit će poznat kasnije u srijedu nakon što svoj dvoboj odigraju Bochum i Freiburg.