NJEMAČKI KUP / Joško Gvardiol asistirao, pa se ozlijedio: Dani Olmo također jedan od glavnih protagonista razbijanja Hannovera

Gvardiol je sjajnom okomitom loptom u 22. minuti uposlio najboljeg strijelca svoje momčadi Nkunkua

2.3.2022.
21:09

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol bio je u srijedu asistent za jedan pogodak RB Leipziga u uvjerljivoj 4-0 (2-0) pobjedi protiv drugoligaša Hannovera 96 u četvrtfinalu Njemačkog kupa, ali je i zbog ozljede morao ranije napustiti travnjak.

BAVARCIMA SE POSREĆILO /

Joško Gvardiol tragičar Leipziga u derbiju: Vatreni autogolom donio pobjedu Bayernu

Gvardiol je sjajnom okomitom loptom u 22. minuti uposlio najboljeg strijelca svoje momčadi Nkunkua koji je potom obišao i vratara te postigao svoj drugi gol na utakmici za 2-0. Prvi gol Nkunku je postigao pet minuta ranije na asistenciju još jednog bivšeg igrača Dinama Danija Olma. U nastavku su pobjedu RB Leipziga potvrdili Lamer u 68. i Andre Silva u 73. minuti.

Nažalost, Gvardiol je u 55. minuti bio zamijenjen nakon što je dobio udarac u leđa.

RB Leipzig se tako u polufinalu pridružio Union Berlinu koji je u utorak svladao Sankt Pauli sa 2-1.

Preostala dva polufinalista bit će poznata kasnije u srijedu, drugoligaši Hamburger SV i Karlsruhe upravo igraju produžetak nakon su prvih 90 minuta odigrali 2.2, dok će od 20.45 sati igrati Bochum i Freiburg.