Hrvatica ispisuje nove stranice povijesti Uefininog klupskog natjecanja
Hrvatski reprezentativac neće biti jedini iz Lijepe naše u Lyonu.
U ovosezonskom finalu Europske lige u kojem će igrati Atletico Madrid i Olympique Marseille ulogu delegata na tom će dvoboju preuzeti Ivančica Sudac iz HNS-a, priopćeno je iz Saveza.
Sudac voditeljica je odjela međunarodnih poslova i licenciranja, a ovim je imenovanjem postala i prva žena na dužnosti delegata u finalu europskog muškog klupskog natjecanja, ujedno i prvi predstavnik Hrvatske na toj dužnosti prigodom muškog klupskog finala.
Iznimna čast
"Ovo imenovanje zaista je veliko priznanje mom dosadašnjem radu, zbog čega sam zahvalna kolegama u Uefi, kao i svojim suradnicima u HNS-u koji su me podržavali kroz sve ove godine".
"Biti delegat na finalnoj utakmici klupskog natjecanja iznimna je čast svakom nogometnom dužnosniku, a posebnu vrijednost ima što sam to povjerenje dobila kao žena na muškom finalu. Naravno, takva uloga donosi i veliku odgovornost, ali to je izazov kojem se izuzetno radujem", rekla je Sudac uoči finala.
Imenovanje Ivančice Sudac vrijedno je priznanje dosadašnjem trudu i zalaganju svih hrvatskih nogometnih djelatnika te važan trenutak za poimanje uloge žena u nogometu.
EP RUKOMET