HIT MOMČAD HNL-A ZAUSTAVILA RIJEKU: / Rožmanovi momci tri kola bez pobjede, Gorica čvrsto drži treće mjesto

Gorica i Rijeka sastali su se u zaostaloj utakmici devetog kola Prve hrvatske nogometne lige

17.2.2021.
18:55

odgođenom susretu 9. kola Prve HNL Gorica i Rijeka su odigrali bez golova. Bila je to "šahovska partija" uz puno opreza i bez većih prilika na obje strane.

[FOTO] NE PAMTIMO KADA SMO VIDJELI OVAKO NEŠTO U PRVOJ HNL: /

Rijeka se pohvalila neuobičajenim potezom svoje zvijezde

Možda i najbolju u prvom poluvremenu imao je domaćin u 30. minuti, no Nevistić je obranio Lovrićev udarac. Rijeka je zaprijetila u 53. minuti preko Andrijaševića, no njegov pokušaj je obranio Banić. Dvije minute kasnije Lovrić je pucao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

Gorici 'leže' Riječani

Riječani su opasno zaprijetili u 82. minuti kada je Andrijašević povukao kontru, sjajno progirao Pavičića koji se našao u odličnoj poziciji, ali je njegov udarac završio u bloku.

Otkako je zakoračila u Prvu HNL Gorica ima fantastičan skor s Riječanima.

Bila je ovo deseta međusobna utakmica, Gorica ima sedam pobjeda, dva susreta su završila bez pobjednika, a Rijeka je upisala samo jednu pobjedu.

Približili se Osijeku

Gorica na trećem mjestu i dalje ima osam bodova više od četvrtoplasirane Rijeke.

U vodstvu je Dinamo sa 48 bodova, tri više od Osijeka.

Prva hrvatska nogometna liga, 9. kolo

Velika Gorica, stadion Radnik

HNK Gorica - NK Rijeka 0:0 (0:0)

Gorica: Banić, Doka, Steenvoorden, Jovčić, Krizmanić, Babec, Suk, Špikić, Mitrović, Lovrić, Dieye

Rijeka: Nevistić, Escoval, Galović, Smolčić, Tomečak, Čerin, Mudražija, Lončar, Vukčević, Andrijašević, Kulenović

90' + 4' Gotova je utakmica, Gorica i Rijeka su odigrali 0:0.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

86' Promjena u Rijeci. Izlazi Štefulj, a ulazi Vukčević.

83' Dobra šansa za Rijeku u finišu utakmice. Andrijašević je pronašao Pavičića koji je bio u izvrsnoj poziciji, a on pucao, ali igrači Gorice su to blokirali.

76' Puno je nezanimljivija igra u drugom poluvremenu. Osim one prilike za Gorucu nakon Nevistićeve pogreške, niti jedna momčad nije bila blizu gola.

70' Promjena u Rijeci. Iz igre izlazi Lončar, a ulazi Pavičić.

66' Krizmanić puca s 20 metara, a braniči Rijeke blokiraju i lopta završava u korneru.

56' Pokušaj Gorice. Iz slobodnog udarca s oko 30 metara pucao je Lovrić, a lopta odlazi iznad gola.

47' Gužva u šesnaestercu Rijeke. Nevistić je uhvatio ubačaj Suka pa pao preko Esovala i ispala mu je lopta, ali njegovi braniči su bolokirali pokušaje Goričana.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

44' Gorica je na kraju prvog dijela krenula u veliku ofenzivu, ali niti jedan njen pokušaj nije bio posebno opasan po riječki gol.

39' Čerin je pucao glavom nakon nove kontre Riječana, a lopta je prošla jako blizu vratnice. Goste su milimetri dijelili do gola.

35' Gosti pokušavaju iz kontre. Lončar je ubacio, ali braniči Gorice to izbijaju.

HNK Gorica - HNK Rijeka; Kristijan Lovrić

31' Umalo gol za Goricu. Njihov najbolji igrač i prvi topnik HNL-a Lovrić se izborio za udarac u šesnaestercu Rijeke, a Nevistić sjajno obranio.

HNK Gorica - HNK Rijeka

30' Nakon nekoliko pokušava s obje strane, igra u Gorici se smirila i već neko vrijeme nije bilo većih zanimljivosti.

25' Rijeka ponovno prijeti. Pucao je Lončar, ali nije precizan.

21' Sijeva na sve strane u Gorici. Kulenović je pobjedao obrani domaćina i pucao, a Banić brani.

16' Opasno su zaprijetili i domaćini iz slobodnog udarca. Mitrović je izborio slobodnjak na osamnaest metara, a iznjega je dobro pucao Lovrić, ali Nevistić je spreman.

HNK Gorica - HNK Rijeka; Andrijaševićev udarac i Banićeva obrana

13' Andrijašević je pucao iz slobodnog udarca, ali to efetkno brani golman Gorice Banić.

12' Riječani će imati veliku šansu za gol. Nakon što je Čerin ubacio iz kornera, branič Mitrović je pokušao očistiti jednu loptu, ali pogodio je Smolčića i sudac mu je dao žuti karton i dosudio slobodan udarac za goste na rubu šesnaesterca.

7' Riječani su dvaput pokušali ugroziti domaćine iz kontre, ali to nije bilo pretjerano opasno.

4' Sam početak utakmice prošao je bez većih uzbuđenja, niti jedna ekipa ne želi riskirati.

1' Počela je utakmica u Gorici.

Gorica i Rijeka u srijedu će odmjeriti snage u zaostaloj utakmici devetog kola Prve hrvatske nogometne lige.

Trećeplasirana Gorica dočekuje Rijeku u jako dobroj formi. Ekipa Siniše Orešćanina slavila je u zadnja dva kola, protiv Belupa i Šibenika, te bi se pobjedom primakla drugoplasiranom Osijeku i prvom Dinamu koji joj bježe šest, odnosno devet bodova.

Rijeka u ovaj susret ulazi kao četvrta momčad u HNL-u, s osam bodova zaostatka i utakmicom manje od Gorice. Momčad Simona Rožmana u posljednje dva kola osvojila je samo bod. Riječani su remizirali s Istrom i izgubili od Hajduka u "Jadranskom derbiju".