Prva HNL /

Hajduk uvjerljiv u Zaprešiću: Jairo s dva sjajna pogotka riješio pitanje pobjednika

Splićani su ostali na šestom mjestu domaćeg prvenstva, dok Inter bez svog najboljeg jesenskog strijelca Komnena Andrića lagano tone ka zoni ispadanja

3.3.2019.
17:00
Marko Prpic/PIXSELL

Splitski Hajduk nakon dva remija bez golova lagano se prošetao kroz Zaprešić. Momčad Siniše Oreščanina slavila je kod Intera s laganih 0:3.

Kao što rezultati i sugerira, pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije bio nejasno. Za brzi zaključak Hajdukove zaprešičke priče pobrinuo se Brazilac Jairo koji je od 14. do 20. minute zabio dva pogotka i tako svojoj momčadi osigurao veliku prednost.

Brazilac je uistinu pokazao velik napadački arsenal. Kod prvog pogotka u mrežu je sjajnim volejem poslao centaršut Josipa Juranovića, dok je kod drugog driblingom bacio na pod Interovig braniča i zabio za 0:2.

Mijo Caktaš u drugom poluvremenu je stavio "točku na i" kad se u svom stilu ubacio iz drugog plana i glavom poslao centaršut Gyurcsa u matkovićevu mrežu za konačnih 0:3 u Zaprešiću.