Mladi se Hajduk jedva spasio, ali je i pokazao srce!

Hajduk može biti sretan kako je otvorio prvenstvo. Na vrućem terenu u Puli, pred 6.

22.7.2012.
23:19

Nova sezona hrvatskog nogometnog prvenstva je počela, a nakon prvog kola vrh tablice drže Slaven Belupo, Lokomotiva i Split. Baš kao Dinamo protiv Intera u subotu, ni Hajduk nije upisao prvu pobjedu, ali kod odlične Pamićeve Istre.

U prvom dijelu nije bilo puno prilika, uglavnom se igralo na sredini terena. Prvu opasniju šansu imao je Hajduk u 11. minuti kad je Andrijašević izašao pred vratara Istre, dosta iskosa, pa je vratar Prskalo njegov udarac uspio nogom skrenuti u korner.

U 27. i 29. minuti vidjeli smo još dvije dobre prilike, na suprotnim stranama. Prvo je Milić, nakon greške Vršajevića izbio pred vratara Hajduka, ali je njegov udarac u posljednji trenutak uspio blokirati Maloča. Dvije minute poslije, u prilici se pred Prskalom našao ponovno Andrijašević, ali je sa desetak metara odlučio lobati Istrinog vratara te je pritom zamalo promašio gol.

U drugom dijelu, na teren je istrčala puno bolja Istra, a Hajduk može zahvaliti sreći i odličnom vrataru Blaževiću što se vraća u Spllit s jednim bodom. Očajna Hajdukova obrana kumovala je brojnim poluprilikama domaćina, a nabrojat ćemo samo neke... udarac Linića koji je Blažević obranio u 53. minuti, prilika Prgometa nakon serije grešaka gostujuće obrane u 62. minuti, potom su prijetili Prelčec i nekoliko puta Križman. Svaki put Blažević je bio na visini zadatka.

I kada se činilo da je sve gotovo, Puljani su imali zadnju, možda i najbolju priliku, u sudačkoj nadoknadi. Pucao je Križman iskosa s desne strane, a odbijenu loptu trebalo je samo pospremiti u praznu mreži na drugoj stativi. No i ovoga puta, sreća je bila na strani Hajduka, Prgomet je zamalo zakasnio i ostalo je 0:0.

Slaven nastavlja s odličnim predstavama na početku sezone. Nakon što su u prvoj utakmici drugoga pretkola kod kuće razbili Portadown 6:0, prošetali su se i kroz Vinkovce te (privremeno) preuzeli vrh ljestvice domaćeg prvenstva.

Koprivničani su lakše od očekivanoga, na inače vrućem terenu u Vinkovcima, svladali Cibaliju s visokih 3:0. Mrežu domaćih načeo je Bubnjić u 14. minuti, a onda je s dva pogotka pitanje pobjednika riješio Rak. Prvo je zatresao mrežu u 64., a drugi je gol zabio u finišu utakmice, u 87. minuti.

U drugoj nedjeljnoj utakmici, domaćin Zadar i Osijek odigrali su na Stanovima miroljubivih 0:0. 1. Slaven Koprivnica 1 1 0 0 3 0 +3 3 2. Lokomotiva 1 1 0 0 2 0 +2 3 3. Split 1 1 0 0 2 0 +2 3 4. Dinamo Zagreb 1 0 1 0 1 1 +0 1 5. Inter Zaprešic 1 0 1 0 1 1 +0 1 6. Hajduk Split 1 0 1 0 0 0 +0 1 7. Istra 1961 1 0 1 0 0 0 +0 1 8. Osijek 1 0 1 0 0 0 +0 1 9. Zadar 1 0 1 0 0 0 +0 1 10. Rijeka 1 0 0 1 0 2 -2 0 11. Zagreb 1 0 0 1 0 2 -2 0 12. Cibalia 1 0 0 1 0 3 -3 0