SPLIĆANI ISKORISTILI KIKS DINAMA I VRATILI SE U IGRU: / Dominantni Hajduk lakoćom svladao Cibaliju

Važna pobjeda Splićana na Poljudu kojom su se približili Dinamu

18.4.2018.
21:10
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka slavili su na Poljudu protiv Cibalije 4-0 (2-0) u 30. kolu Prve HNL i tako se vodećem Dinamu približili na samo 5 bodova.

HNK Hajduk Split - HNK Cibalia Vinkovci Live Score

Splićani su dominirali protiv vinkovačke momčadi tijekom cijelog susreta i zasluženo uzeli sva tri boda. Dinamo na vrhu ima 66 bodova, Hajduk 61, a u sljedećem kolu u nedjelju igra se najveći hrvatski derbi na Poljudu.

TORCIDA SKANDIRALA MALEŠU I OBRAČUNALA SE SA SVEČANOM LOŽOM: 'I bez sudaca i bez miliona...'

SENZACIJA NA MAKSIMIRU: Boban srušio Dinamo i vratio neizvjesnost u završnici prvenstva, Hajduku se otvorila velika prilika

Adam Gyurcso načeo je goste u 19. minuti prvim udarcem u okvir vrata. Futacs je lijepo spustio loptu za sunarodnjaka koji je sjajno pogodio i svladao vinkovačkog vratara (VIDEO). Do kraja poluvremena Splićani su povećali vodstvo, sada je strijelac bio asistent iz prvog gola. Toma Bašić je s desne strane uputio precizan ubačaj na pet metara odakle mađarski napadač Futacs postiže svoj prvi pogodak nakon što se oporavio od ozljede (VIDEO).

U drugom poluvremenu vidjeli smo nekoliko poluprilika s obje strane, ali dva gola zabio je samo domaćin. Veznjak Hajduk Josip Radošević u 58. minuti povećao je na 3-0 preciznim udarcem s 20-ak metara (VIDEO), a Gyrurso je postavio konačnih 4-0 u sudačkoj nadoknadi.

Derbi Hajduka i Dinama u sklopu 31. kola HNL na rasporedu je 22. travnja, u nedjelju od 17 sati na Poljudu. Nakon te utakmice Modre čeka utakmica protiv Rijeke (28. travnja), a Hajduk ide u goste Slaven Belupu.

Tijek dvoboja, UŽIVO

HAJDUK - CIBALIA 4-0

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Radošević, Hamza, T. Bašić, Gyurcso, Said, Futacs

CIBALIA: Šubarić, Rubić, Soldo, Peričić, Galić, Tomašević, Filipović, Plum, Barišić, Mrdeša, Dabro

Tijek susreta:

KRAJ

92' GOOOOL! Gyursco zabija za 4-0!

83' Udarac Miličevića, ali Letica je danas siguran

75' Fomitschow je pucao iskosa, ali lopta je prošla pokraj gola.

66' Pucao je Fomitschow iz slobodnjaka preko gola.

64' Skoro 15 tisuća ljudi na tribinama

58' Radošević lijepo je pogodio nakon što se oslobodio svojeg čuvara s nekih 20-ak metara. Hajduk vodi 3-0. Gol možete vidjeti OVDJE

52' Bašić se prošao svog čuvara na rubu kaznenog prostora, zapucao je, no lopta mu je malo prošla preko noge i otišlo je iznad gola

47' Prilika za Cibaliju. Opet je pucao Dabro

46' Počeo je drugi dio. Splićani već sigurno u mislima imaju i derbi protiv Dinama koji je na rasporedu u nedjelju. Ovom pobjedom približili bi se Zagrepčanima na samo -5

Kraj prvog poluvremena

44' GOOOOOL! Futacs zabio za 2-0! Bašić je s desne strane uputio ubačaj na pet metara odakle mađarski napadač postiže svoj prvi pogodak nakon što se oporavio od ozljede. Gol možete vidjeti OVDJE

42' Letica je obranio dva dobra pokušaja vinkovačke momčadi. Najbolje prilike za goste na utakmici

41' 74 posto je lopta u nogama domaćina. Totalna dominacija Splićana

31' Bašić puca preko gola nakon dobre akcije raspoloženog Gyurcsa

25' Fina prijetnja Splićana, ali rezultat se ne mijenja. Dvije minute kasnije pokušao je Dabro, ali samo lakši trening za Leticu

21' Raspoloženi Gyurcso je povukao po lijevoj strani, ali na kraju ništa nije dobio od tog prodora

20' GOOOOOL! Hajduk vodi 1-0. Strijelac je Gyurcso! Lijepo mu je spustio Futacs te preciznim i jakim udarcem svladan je vinkovački vratar. Gol možete vidjeti OVDJE

15' Nakon pada Futacsa, sudac Ivan Vučković je dosudio slobodan udarac na rubu 16 metara s lijeve strane. Pucao je Gyurcso - nije bio precizan

10' Posjed je zasad na strani Hajduka

6' Pucao je Gyurcso, ali njegov je udarac blokiran. U sljedećem napadu iz daljine je pokušao Futacs. Vratar Šubarić bio je siguran

2' Iako se Hajduk pobjedom potpuno vraća u prvenstvo, glavna priča na Poljudu je rat Torcide i predsjednika Ivana Kosa.

ŠEF HAJDUKA ODGOVORIO TORCIDI: ‘Ništa od toga nije istina, nisam kupovao ničiju naklonost’

1' Utakmica je počela!

19:54 - Dinamo je izgubio na Maksimiru od Osijeka i Splićani sa slavljem mogu doći na samo pet bodova zaostatka

19:45 - Petnaest je minuta do početka susreta

Stigli su sastavi! Futacs prvi put među 11 nakon ozljede.