HAJDUK POBJEDOM PROTIV LOKOMOTIVE PROSLAVIO ROĐENDAN: /

Velik je ovo dan za Hajduk i Torcidu jer slave 109. rođendan kluba

8.2.2020.
19:30
Ivo Cagalj/PIXSELL

U dvoboju 21. kola Prve HNL u Splitu igraju nogometaši Hajduka su u Splitu pobijedili Lokomotivu s 1-0 (1-0) i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Drugi povratak novoga trenera Hajduka Igora Tudora na Poljud završio je pobjednički, a Splićani su teškom mukom slavili protiv Lokomotive s 1-0.

Hajduk je poveo u 28. minuti kada je pogrešku igrača Lokomotive na sredini terena iskoristio Nigerijac Samuel Eduok, pretrčao Kolingera i plasirao loptu pored vratara Grbića. Eduok je u 41. minuti imao ogromnu šansu i za drugi gol, ali je njegov udarac iz blizine nogama obranio Grbić.

Mujakić pocrvenio

Početkom drugog dijela prvu pravu šansu imala je Lokomotiva, a udarac Uzunija prema praznoj mreži u zadnji trenutak blokirao je Hamza. U vrlo lošem drugom dijelu, s puno pogrešaka na obje strane, u 85. minuti crveni karton je u svom prvijencu za Hajduk zaradio Mujakić zbog prekršaja na Uzunijem, pa su Splićani utakmicu završili s deset igrača.

Hajduk je drugi s devet bodova manje od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala peta s 31 bodom.

Prva hrvatska nogometna liga, 21. kolo

Hajduk - Lokomotiva 1:0

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Mujakić, Radić, Jakoliš, Jurić, Hamza, Caktaš, Jairo, Eduok

Lokomotiva: Grbić, Karačić, Kolinger, Marković, Jakić, Petrak, Mersinaj, Sammir, Kastrati, Uzuni, Budimir

90'+5' Gotova je utakmica na Poljudu, Hajduk je za rođendan svladao Lokomotivu 1:0!

90' Igrat će se još najmanje pet minuta sudačke nadoknade.

79' CRVENI KARTON Hajduk je ostao s desetoricom. Mujakić je isključen nakon starta na Uzuniju koji je bio u izglednoj situaciji.

75' Sada su treneri koristili svoje zamjene pa je tempo utakmice pao, a Hajduk i dalje kontrolira utakmicu.

54' Lokosi su sada mogli šokirati Poljud. Posavec je slabo reagirao i Jakić je uzeo loptu i krenuo prema golu, ali golman Bijelih je uz pomoć Ismajlija ipak uspio sačuvati mrežu.

50' Mogao je Hajduk odmah na početku nastavka udvostručiti vodstvo. Edouk je pucao nakon pogreške gostiju, ali nije precizan.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završilo je prvo poluvrijeme, Hajduk na odmor ide sa zasluženim vodstvom 1:0.

33' Hajdukovci nastavljaju u istom ritmu, žele postići i drugi gol prije kraja poluvremena.

28' GOL Hajduk vodi 1:0 nakon što je Eduok prihvatio odbijenu loptu, pretrčao svog čuvara i mirno poentirao.

17' Hajduk dominira od prve sekunde utakmice i ako tako nastavi pitanje je vremena kada će obrana Lokomotive popustiti.

9' Prva opasnije prilika domaćina. Udarac je uputio Edouk, ali vratar Lokosa Grbić brani.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

16.10 Poznati su sastavi momčadi.

Igor Tudor i njegov Hajduk krenuli su idealno u HNL proljeće pobjedom u Varaždinu. Hajduk je zaradio važna tri boda, a u subotu na Poljudu Splićani od 17:30 igraju novu prvenstvenu utakmicu protiv Lokomotive.

Velik je to dan za Hajduk i Torcidu jer će se slaviti 109. rođendan kluba, a ne treba ni spominjati da je pobjeda imperativ.

RUŠIO JE DINAMOVE EUROPSKE SNOVE, A S MOURINHOM SE POPEO NA KROV EUROPE: /

Jedan od najvećih Hajdukovih promašaja završio karijeru

Uoči utakmice s Lokomotivom oglasio se trener Hajduka Igor Tudor na konferenciji za medije.

"Svi su na dispoziciji osim Simića. On nije trenirao s momčadi. Spremni smo i jedva čekamo utakmicu. Nejašmić je igrač Hajduka kao i svi ostali, međutim posao trenera je da izabere. Žao mi je da igrač koji je dobar nije u prvih 11, ali ja volim da meni igrači dokažu da sam pogriješio. Tahiraj nije igrao prošle sezone, a igrao je sad u prvih 11“, rekao je Tudor koji se osvrnuo i na priče o transferima.

"Jairo ima dobru ponudu kao i još tri-četiri igrača. Hajduk će odlučiti što je najbolje za klub, drago nam je da imamo igrače koje drugi žele. Jairo nam je jedan od najboljih igrača, on radi razliku u HNL-u i jasno je da ima sviju cijenu. Zasad nam je drago da je on tu“, rekao je Tudor.

Nije nam VAR donio pobjedu

Odgovorio je Tudor na pitanje o kvaliteti momčadi te odnosa sa Stanićem i Kepčijom.

"Ne bih se složio da je ova momčad lošija nego na početku sezone. Završavamo neke stvari, nešto će se dogoditi do kraja prijelaznog roka. Naš odnos je odličan. Pozitivan sam i miran. Idemo biti bolji nego protiv Varaždina i to je to“, rekao je Tudor.

Hajduku je pregled VAR-a donio tri penala u prošloj utakmici, a trener Bilih je i to prokomentirao:

"Nikakav VAR nije donio ni prevagu ni pobjedu. Mi smo bili bolji, bili smo tamo u šesnaestercu i onda su se dogodili penali. Sudac je napravio velike pogreške. On mora suditi te penale, a ne čekati da mu ovaj javi. Iako ja ne znam tko može biti protiv VAR-a“, zaključio je trener Hajduka.