HAJDUK - SLAVEN BELUPO: 5-1 / Bijeli prvo primili gol pa u drugom poluvremenu 'pregazili' hit momčad HNL-a, Livaja i Kalinić briljirali

Tekstualni prijenos utakmice između Hajduka i slaven Belupa mogli ste pratiti na portalu Net.hr

4.9.2022.
23:03
Marko Lukunic/PIXSELL

U posljednjem susretu osmog kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Slaven Belupo sa 5-1 nakon što su gosti vodili na poluvremenu.

BODOVI IDU U ZAGREB /

Lokomotiva uzela puni plijen u Puli i prekinula crni niz, Pivarić i Goričan srušili Istru

Hajduk je do uvjerljive pobjede stigao preokretom nakon što su gosti vodili na poluvremenu postigavši čak pet golova u nastavku.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, dominirao je, imao je nekoliko odličnih prilika, no poveli su gosti. Arber Hoxha se u 43. minuti sjurio u šesnaesterac i prizemnim udarcem pogodio za 1-0.

Bio je to šok za raspjevane poljudske tribine. Međutim, nije se moralo u nastavku dugo čekati na izjednačenje. Dario Melnjak je u 51. minuti s lijeve strane ubacio pred suparnička vrata, a Jan Mlakar pogodio za 1-1.

Xoxha postao tragičar

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 56. minuti, kada je strijelac Xoxha zaradio drugi žuti karton i momčad iz Koprivnice je ostala s igračem manje.

Kosovski reprezentativac je prvi žuti karton zaradio u 33. minuti, a drugi u 56. minuti. Hajduk je samo četiri minute kasnije preokrenuo rezultat. Josip Elez je uputio sjajnu dugačku loptu iza posljednjeg gostujućeg reda do Davida Čoline koji je odmah pucao i pogodio za 2-1.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Hajduk je razriješio u 77. minuti kada je Jani Atanasov iz slobodnog udarca pogodio za 3-1. Pomogao mu je i Filip Hlevnjak od kojeg se lopta odbila i promijenila smjer završivši iza leđa Antuna Markovića.

Točku na "i" odlične Hajdukove predstave u nastavku stavili su Marko Livaja i Nikola Kalinić u 82. minuti. Livaja je asistirao do Kalinića koji je izašao sam ispred vratara i lijepim lobom pogodio za 4-1.

U 86. minuti među strijelce se mogao upisati i Livaja, no Marković je ovoga puta sjajno reagirao na vratima. Livaja je zaprijetio i u sudačkoj nadoknadi, ali je pucao preko gola. U posljednjim trenucima susreta Kalinić je postavio i konačnih 5-1. Pucao je Livaja, Marković je obranio, a Kalinić pospremio odbijanac u mrežu.

SuperSport HNL, 8. kolo

Split, stadion Poljud, početak u 21.05

Hajduk - Slaven Belupo 5:1 (Hoxa 41'; Mlakar 51', Čolina 60', Antanaslov 77', Kalinić 81', 90')

Hajduk: Sentić, Lovrencsics, Awaziem, Elez, Melnjak, Fossati, Mlakar, Krovinović, Sahiti, Biuk, Livaja

Slaven Belupo: Marković, Tepšić, Hlevnjak, Jambor, Bosec, Marina, Bašić, Kocijan, Martinaga, Hoxa, Crnac

90' + 2' Gotova je utakmica, Hajduk je pobijedio Slaven Belupo 5:1.

90' GOOOL Livaja je pucao, Marković obranio, a odbijanac Kalinić posprema u mrežu.

85' Nova velika šansa za Hajduk, Livaja je pucao iz voleja sa sedam metara, no Makrović mu brani.

81' GOOOL Još je jedna lota završila u mreži Slavena. Livaja je proigrao Kalinića, a on lobao Markovića za 4:1.

77' GOOOL Antanasov zabija iz slobodnog udarca sa 17 metara za 3:1! Prekrasan je ovo bio gol.

74' Već dugo nije bilo nekih zanimljivosti, sigurno je na to utjecala i činjenica da su treneri napravili puno promjena pa je tempo igre pao.

60' GOOOL Hajduk je preokrenuo, Čolina zabija za 2:1! Bila je to lijepa akcija u kojoj je Elez poslao dugu loptu a Čolina sve ispratio i neobranjivo pogodio s 15 metara.

56' ISKLJUČENJE Hoxa je pomeo Sahitija na sredini terena i dobio drugi žuti karton, slaven je ostao s desetoricom.

54' Umalo je Slaven zabio za novo vodstvo. Crnac je pucao s 11 metara, no nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi iznad gola.

51' GOOOL Hajduk je izjednačio, Melnjak je ubacio, a Mlakar na prvoj stativi skrenuo loptu u mrežu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Jedna promjena kod Hajduka - Čolina je ušao, a Lovrencsicsc izašao.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, gosti idu na odmor s vodstvom 1:0.

41' GOOOL Slaven je poveo. Hoxa je neobranjivo pogodio s otprilike 16 metara. Sentić je bio nemoćan.

40' Brza akcija Hajduka, Mlakar se sjurio prema golu slavena i pucao s ruba šesnaesterca, a njegov udarac odlazi visoko iznad gola.

32' Prva izglednija šansa za Hajduk. Mlakar je prizemno ubacio, a lopta dolazi do Biuka koji je bio u stopostotnoj šansi, no puca u blok.

24' Pokušaj Hajduka, Elez je ubacio, ali ni Mlakar ni Livaja ne stižu.

19' Krovinović ubacuje, opasno je to izgledalo, ali braniči Slavena čiste.

19' Prva zamjena na utakmici. U momčadi slaven Belupa izašao je Jambor zbog ozljede, a umjesto njega ušao Krstanović.

26. kolo: Hajduk - Slaven Belupo

14' Biuk je prošao i cenrirao pred gol Slavena, no gostujući braniči otkanjaju opasnost.

8' Ogromna prilika za Slaven! Hoxa je ubacio s lijeve strane, no Crnac je na pet metara nije je uspio zahvatiti glavom.

3' Hajduk je odmah preuzeo kontrolu, gosti djeluju poprilično zbunjeni.

1' Počela je utakmica. Trener Slavena Zekić je iznenadio formacijom, poslao je braniča Kocijana u napad.

_______________________________________________________

19.45 Stigli su sastavi, trener Hajduka Dambrauskas na teren šalje vrlo ofenzivnu momčad. Najistureniji su Sahiti, Biuk i Livaja.

Hajduk i Slaven Belupo nedjelju se sastaju na Poljudu u utakmici 8. kola HNL-a.

Slaven u ovu utakmicu ulazi kao drugoplasirana momčad na tablici HNL-a s 14 bodova, dok je Hajduk četvrti s pet bodova manje, ali i dvije odigrane utakmice manje.

"Slaven Belupo je momčad sa samopouzdanjem, imaju par pobjeda u nizu te ne očekujem laganu utakmicu. Trebamo dosta gledati i na sebe. Nikada nije dobro izgubiti utakmicu, treba nakon toga znati reagirati. Trenirali smo dobro i vjerujem da imamo samopouzdanja vratiti se na pobjedničke staze. Vjerujem kako ćemo u nedjelju biti pravi i započeti naš pobjednički niz", izjavio je uoči susreta trener "Bijelih" Valdas Dambrauskas, a strateg Slavena Zoran Zekić je istaknuo da je njegova ekipa na Poljudu autsajder:

"Hajduk je izraziti favorit u nedjelju. Ne sjećam se kada su imali takvu individualnu kvalitetu u svojoj momčadi. Ipak, nama do sada nitko nije ništa poklonio. Moramo biti hrabri i kompaktni i vjerujem da ćemo pružiti dobru igru."