POVIJESNA PRILIKA / Gruzija bez Kvaratskhelije s lakoćom do finala doigravanja: Sada su na korak od sna

Iako su igrali bez glavnog igrača ostvarili su pobjedu koja ih je dovela na prag velikog ostvarenja

21.3.2024.
19:58
PROFIMEDIA

Reprezentacija Gruzije u polufinalnom je ogledu doigravanja za Europsko prvenstvo svladala Luksemburg s 2-0 (1-0). Oba pogotka postigao je Zivzivadze, 30-godišnji napadač koji igra za Karlsruher.

ODLIČNO SU RASPOLOŽENI /

Vatreni stigli u Kairo: 'Ovo je svojevrsni team-building, ali dat ćemo maksimum'

Bio je to napet početak utakmice, a u prvih 40 minuta sudac je svakoj momčadi dodijelio jedan žuti karton. Zivzivadze je zatim u 41. minuti izazvao erupciju oduševljenja na Boris Paichadze Dinamo Areni kada je doveo domaćine u vodstvo.

U 53. minuti Rodrigues je poravnao na 1-1, burno su to proslavili Luksemburžani, ali njihovo je slavlje pokvarila reakcija iz VAR sobe kojom je poništen taj pogodak. Pet minuta kasnije Chanot je oštro startao zbog čega je dobio izravan crveni karton, a onda je Zivzivadze u 64. minuti još jednom zabio i lansirao Gruziju u finale doigravanja.

Gruzija će se za mjesto na Euru boriti protiv boljeg iz večerašnjeg ogleda Grčke i Kazahstana.

Treba napomenuti kako za Gruziju nije igrao Kvicha Kvaratskhelia koji je bio suspendiran, a sada će Gruzijci imati još veća očekivanja u finalu obzirom da se napadač Napolija vraća za tu ključnu utakmicu kojom mogu ispisati povijest i prvi put se plasirati na veliko natjecanje.