JEDVA DOČEKALI / Grčki mediji u ekstazi nakon nevjerojatne drame: 'Ovo je bilo za Michalisa'

Dinamo je u šokantnoj završnici ostao bez plasmana u play-off Lige prvaka

19.8.2023.
23:24

Nogometaši zagrebačkog Dinama ispustili su u sučevom dodatku plasman u doigravanje za Ligu prvaka, kad su primili dva pogotka čime je AEK izjednačio na 2-2 i tako se plasirao u zadnje kolo kvalifikacija za elitno europsko klupsko natjecanje.

ZAMJERAJU MU /

Navijači nakon ispadanja iz Lige prvaka prstom upiru u Bišćana

Josip Šutalo je doveo Dinamo u vodstvo u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena, kad je prvi bio na odbijenoj lopti i iz neposredne blizine ju poslao u mrežu. U 65. minuti Dinamovu je prednost udvostručio Robert Ljubičić kad je sa sedam-osam metara svladao domaćeg vratara Stankovića, a nakon sjajnog dodavanja Brune Petkovića.

Sve do druge minute sučevog dodatka Dinamo je imao rezultat za nastavak puta prema Ligi prvaka, kad je uslijedio veliki preokret. Prvo je domaći kapetan Sergio Araujo smanjio na 2-1, što je utakmicu vodilo u produžetak. No, u desetoj minuti dodatka za domaću je momčad dosuđen kazneni udarac. Livaković je obranio udarac Levija Garcije, ali je prvi na odbijenoj lopti bio Domagoj Vida i glavom ju poslao u mrežu za konačnih 2-2 i plasman AEK-a u doigravanje za Ligu prvaka.

Grčki mediji:

Nakon šokantnog preokreta grčki mediji likuju, a većini je u naslovima zajednička jedna stvar:

"Velika noć za kvalifikacije u Ligu prvaka i Michalisa", piše portal onsports.gr.

"Michalis je ubacio, a Vida završio jer je bila Božja volja da se AEK kvalificira!", piše portal aek365.org.

"AEK za psihijatriju, postigli nemoguće protiv zagrebačkog Dinama i izborili povijesni plasman!", piše portal sport-fm.gr.

"Prolazak AEK-a nakon šokantnog kraja u kvalifikacijama za Ligu prvaka", piše portal newsit.gr.

"Prolazak stoljeća za Michalisa s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi", piše portal sport24.gr.

"Što si im napravila AEKARA!!! To su htjeli, pogodak nakon promašenog jedanaesterca u 100' i plasman za Michalisa", piše portal sportdog.gr.

"ŠOKANTNA UTAKMICA! S "čudom" s neba, AEK u play offu", piše portal filathlos.gr.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.