POJASNIO KAKVA JE SITUACIJA / Glavni konkurent Ivana Perišića progovorio o 'rivalstvu' s Vatrenim: 'Uostalom, došao sam kako bih mu uzeo mjesto...'

Gosens je u posljednjoj utakmici ušao umjesto Perišića i ubrzo nakon toga zabio gol

22.4.2022.
21:31

Nogometaši Intera postali su ova tjedna prvi finalisti ovosezonskog Talijanskog kupa. Nerazzurri su u uzvratnom dvoboju polufinala svladali gradskog rivala Milan sa 3-0 (2-0) što im je uz 0-0 iz prvog dvoboja bilo dovoljno za prolazak dalje.

KOMPLIMENTI ZA MARCELA /

Nogometaš koji ne igra u Interu zbog Perišića se naklonio Brozoviću: 'Već sam mu zahvalio na tome...'

Veliku prednost Interu je u prvom poluvremenu s dva gola osigurao Lautaro Martinez, prvoga je postigao u 4. minuti na dodavanje Darmiana, a drugoga u 40. minuti kada je asistenciju upisao Correa. Konačni rezultat je u 82. minuti postavio Robin Gosens nakon odličnog ubacivanja iz drugog plana i dodavanja Marcela Brozovića.

Brozović je odigrao čitav susret za Inter, dok je Ivan Perišić bio na terenu do 79. minute kada ga je zamijenio strijelac trećeg gola Gosens, koji je u Inter stigao ove zime iz Atalante kao novi igrač na Perišićevoj poziciji.

Robin Gosens

Iako su mnogi očekivali da će Gosens "ukrasti" Perišiću mjesto u početnom sastavu, to se nije dogodilo jer Hrvat igra u sjajnoj formi i kod trenera Simonea Inzaghija je nezamjenjiv.

'Htio bih stalno biti u početnoj momčadi'

Gosens je u petak u svojoj kolumni za njemački 11 Freunde progovorio o dojmovima u Interu, ali i o "rivalstvu" s Perišićem.

"Postoji posebna faza u procesu integracije u novu momčad - rad s izravnim konkurentom. Uostalom, došao sam kako bih nekome uzeo mjesto, a to obično stvara negativnu energiju", napisao je Gosens pa progovorio o odnosu s Perišićem:

"Što se mene tiče, ja jako poštujem karijeru Ivana Perišića, koji je veliki igrač. Odmah smo se jako dobro slagali, iako bih očito htio postati igrač koji stalno počinje utakmice i to bi neminovno bilo na njegovu štetu."