EURONOGOMET / Girona kiksala, ali i preuzela vrh Primere; Ajax slavio u utakmici s pet golova; Đurasek zabio u Grčkoj

Dobar dan za Hrvate u inozemstvu nastavio je Neven Đurasek koji je u 19. minuti zabio prvi od ukupno četiri gola njegovog Arisa

14.1.2024.
16:57

Nogometaši Girone preuzeli su vrh ljestvice španjolskog prvenstva nakon što su u susretu 20. kola na gostovanju kod "fenjeraša" Almerije odigrali 0-0.

'IMAM 10 TISUĆA PORUKA' /

Prižmić oduševljen nakon debija na Grand Slamu: 'Saznao sam da nije izgubio set ovdje od 2020. godine'

Priča sezone u ligama Petice nije uspjela slomiti obranu posljednje momčadi lige. Almerija je čak bila bliže pobjedi, a najbolji igrač u gostujućim redovima bio je vratar Paulo Gazzaniga.

Almerija, koja niti u 20. kolu nije stigla do prve pobjede, je uputila 20, a Girona tek pet udaraca od kojih samo jedan u okvir gola.

Girona je ovim susretom nastavila niz od 12 utakmica bez poraza i preuzela vrh ljestvice sa 49 bodova. Real Madrid ima bod manje, ali i utakmicu manje.

Ajax slavio u golijadi

Ajax je u 17. kolu Eredivisie slavio u sjajnoj utakmici na gostovanju kod GA Eaglesa 2:3. Domaćini se nisu predavali i dva puta su izjednačili rezultat, ali je momčad iz Amsterdama bila odlučna pobijediti u ovoj utakmici.

Strijelci za Ajax bili su Brian Brobbey (27'), Benjamin Tahirović (45+4') i Devyne Rensch (72'), dok su za domaćine zabijali Victor Kaj Edvardsen (44') i Joris Krame (58').

Iako su imali jedan od najgorih početaka sezone u svojoj povijesti, momčad Ajaxa se ovom pobjedom probila na peto mjesto 28 bodova, ali i dalje imaju čak 33 boda manje od vodećeg PSV-a koji je za sada neporažen.

Borna Sosa je odigrao cijeli susret za Ajax, dok je Josip Šutalo krenuo od prve minute, ali ga je na poluvremenu zamijenio Jakov Medić.

Đurasek otvorio golijadu

Dobar dan za Hrvate u inozemstvu nastavio je Neven Đurasek koji je u 19. minuti zabio prvi od ukupno četiri gola njegovog Arisa u gostujućoj pobjedi kod Panetolikosa u 18. kolu grčke Super lige.

Aris je ovom pobjedom zadržao šesto mjesto ljestvice s 30 osvojenih bodova.

Vodeći je s 40 bodova Panathinaikos za koji igra povremeni hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.