FRANCUSKA SRAMOTA U TOULOUSEU: / Moćni Tricolori poskliznuli se protiv 136 reprezentacije svijeta

Nogometaši Luksemburga ostvarili su povijesni uspjeh odigravši 0-0 protiv moćne Francuske u Toulouseu i tako zakomplicirali situaciju u skupini A europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018.

3.9.2017.
22:49

Nogometaši i navijači Luksemburga nikada neće zaboraviti 4. rujan 2017. godine. Vječni autsajder, nogometni liliputanac, osvojio je bod protiv moćne francuske u Toulouseu i time priredio senzaciju u osmom kolu skupine A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Luksembrug je 136. reprezentacija svijeta prema Fifinoj ljestvici, a Francuska 10., iako po imenima čak u TOP 7 svijeta možda u ovom trenutku.

Francuzi su propustili brojne prilike, ali mogli su i gosti doći do sva tri boda da je u 79. minuti Rodrigues bio samo malo precizniji kad je izašao sam pred Huga Llorisa, ali je pogodio vratnicu.

ORANJE ZASJALE U AMSTERDAMU PROTIV BUGARA: Švedska privremeno preuzela vodstvo u grupi

Belgija kao šesta na Mundijal

Belgija je napravila sjajan posao pobijedivši u Pireju Grčku sa 2-1. Do 70. minute nije bilo golova, a tada je Vertonghen pogodio za vodstvo gostiju. Samo tri minute poslije izjednačio je Zeca, a u 75. minuti Romelu Lukaku postavlja konačnih 2-1. Crveni vragovi plasirali su se na SP kao šesti po redu.

BiH 'četvorkom' počastila Gibraltar

To je rezultat koji je išao na ruku Bosni i Hercegovini koja je sa 4-0 svladala Gibraltar. Dvostruki strijelac bio je Edin Džeko (35, 85), a po jedan gol su postigli su Kodro (65) i Lulić (83).

U skupini B Portugal je slavio na gostovanju u Mađarskoj sa 1-0, a gol za tri boda postigao je Andre Silva (48). Švicarska je zadržala stopostotni učinak uvjerljivom 3-0 pobjedom na gostovanju u Latviji. Seferović (9), Džemaili (55) i Rodriguez (58-11m) bili su strijelci, s time da su Švicarci promašili još jedan kazneni udarac u prvom poluvremenu, kad je neprecizan bio Džemaili.

Skupina A Bjelorusija - Švedska 0-4 (Forsberg 18, Nyman 24, Berg 37, Granqvist 84-11m)

Nizozemska - Bugarska 3-1 (Propper 7, 80, Robben 67 / Kostadinov 69)

Francuska - Luksemburg 0-0

Skupina B Farski Otoci - Andora 1-0 (Sorensen 32)

Latvija - Švicarska 0-3 (Seferović 9, Džemaili 55, Rodriguez 58-11m)

Mađarska - Portugal 0-1 (Andre Silva 48)

Skupina H Estonija - Cipar 1-0 (Kait 90+3)

Grčka - Belgija 1-2 (Zeca 73 / Vertonghen 70, R. Lukaku 75)

Gibraltar - BiH 0-4 (Džeko 35, 85, Kodro 65, Lulić 83)

Skupina I Hrvatska - Kosovo 1-0 (Vida 74)