SLAVENU PRIPAO DERBI ZAČELJA / 'Farmaceuti' zabili dva gola u prvih 10 minuta i prikovali Hrvatski Dragovoljac za dno, Krstanović nastavlja ispisivati povijest

19.11.2021.
20:11
Igor Soban/PIXSELL

U prvoj utakmici 16. kola Prve HNL nogometaši Slaven Belupa su kao gosti u Zagrebu svladali Hrvatski dragovoljac sa 2-1 (2-0).

NEZGODNA SITUACIJA /

Trener Hajduka u problemima, u 'Jadranskom derbiju' ne može računati na dva važna igrača

Slaven Belupo je poveo već u 3. minuti pogotkom Antonija Boseca, a Ivan Krstanović je u 10. minuti realizirao kazneni udarac za prednost gostiju od 2-0. Hrvatski dragovoljac je smanjio zaostatak u 73. minuti, kad je sa bijele točke precizan bio Valentino Majstorović.

Za goste iz Koprivnice utakmica nije mogla bolje početi. U trećoj minuti je lopta došla do Antonija Boseca u kaznenom prostoru. Desni bočni igrač Slavena je jednim driblingom došao do prostora za udarac lijevom nogom, a sa osam metara je pogodio suprotni kut za vodstvo gostiju.

Krstanović ne staje

Inicijativa momčadi Zorana Zekića nastavljena je i nakon pogotka pa je u 10. minuti nakon prekršaja na Zvonareku u kaznenom prostoru Mario Zebec dosudio kazneni udarac. Redoviti izvođač Ivan Krstanović bio je precizan i svojim 113. pogotkom u Prvoj HNL udvostručio prednost Koprivničana.

Krstanoviću je ovaj gol bio 113. u karijeri u HNL-u, čime se učvrstio na trećem mjestu najboljih strielaca u povijesti hrvatske lige. Više od njega imaju samo Igor Cvitanović (126) i  Davor Vugrinec (145).

Krstanović u skoku

Mogao je Slaven Belupo postići još pokoji pogodak, a najbliže mu je došao 16-godišnji Lovro Zvonarek u završnici prvog poluvremena, kad na ubačaj Krstanovića nije uspio poslati loptu u mrežu sa dva metra. Njegov je udarac obranio domaći kapetan Zvonimir Šubarić.

U prvom dijelu su nogometaši Hrvatskog dragovoljca ostali bez ijednog udarca, dok su gosti imali 10 udaraca od čega je osam išlo unutar okvira.

'Farmaceuti' izdržali

U drugom dijelu su Koprivničani odlučili čuvati stečenu prednost pa je domaća momčad zagospodarila terenom. Kontinuirani napadi urodili su plodom. Nakon konzultacije s VAR sobom, sudac Zebec je dosudio kazneni udarac za Hrvatski dragovoljac, a u 73. minuti je siguran izvođač bio Valentino Majstorović.

Na nesreću domaće momčadi, do kraja utakmice nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vratara Koprivničana Ivana Čovića pa je Slaven Belupo s punim plijenom otišao iz Kranjčevićeve i stvorio zalihu od šest bodova u odnosu na Hrvatski dragovoljac u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.