DERBI NA MAKSIMIRU / Osječani umalo šokirali Modre, imali pobjedu u svojim rukama, ali u samoj završnici ukazao se Petković

Utakmicu Dinama i Osijeka mogli ste pratiti uživo od 15 sati u tekstualnom prijenosu na portalu Net.hr

20.11.2021.
13:53
Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama i Osijeka u susretu su 16. kola Prve HNL na stadionu u Maksimiru igrali 1:1. Goste je u vodstvo doveo Ivan Fiolić (16'), a izjednačio je Bruno Petković (80').

Bakljada na Maksimiru

Iako je Dinamo dominirao prvim poluvremenom i imao nekoliko izglednih prilika za pogodak, Osijek je imao prednost na odmoru, a do gola je stigao iz jedinog udarca prema domaćim vratima. Žaper je dobio zračni duel na sredini igrališta, lopta je došla do Topčagića koji ju je odmah poslao u for Fioliću koji je pobjegao Teophile-Catherineu i zatim smireno svladao Livakovića.

OBILJEŽILI OBLJETNICU PADA /

Navijači Dinama i Osijeka naklonili se Vukovaru: 'Ranjeni grade, godine bježe, rane su zarasle, ali sve je teže...'

Osijek preuzeo vodstvo

I u nastavku je Dinamo bio mnogo bolji suparnik, a to je i materijalizirao poravnanjem u 80. minuti. Mišić je izveo slobodni udarac s desne strane, Petković je bio najviši u skoku te s desetak metara pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Malenice.

Ovim remijem Osijek je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 31 bodom, jednim više uz utakmicu više od druge Rijeke, a tri više uz također utakmicu više od trećeg Dinama.

Tijek utakmice

Dinamo - Osijek 1-1 (Fiolić 15', Petković 80')

Dinamo: Livaković - Moharrami, Šutalo, Theopihile, Franjić - Gojak - Ivanušec, Mišić, Petković, Oršić - Andrić

Osijek: Malenica - Bartolec, Lončar, Škorić, Bočkaj - Nejašmić - Fiolić, Žaper, Topčagić, Gržan - Ndockyt

-------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice

87' Ponovno Modri! Sada je Ivanušec pucao izravno na gol nakon ubačaja s boka, ali je pogodio stativu.

85' Petković baš želi taj drugi pogodak, kakvu je sada majstoriju izveo! Prvo se oslobodio dvojice, zatim sjajno ubacio, ali Ademiju je malo nedostajalo da zakuca loptu u mrežu.

Dinamo - Osijek

80' GOOL! Dinamo je izjednačio na 1:1 na Maksimiru, a strijelac je Petković koji se iskupio za onaj promašaj glavom iz 55. minute. Mišić je odlično ubacio iz slobodnog udarca, a Petković savršeno pogodio glavom.

72' Još jednom mijenja Bjelica, izvadio je strijelca jedinoga pogotka Fiolića, a u igru je ušao Hiroš.

71' Opasno je Oršić sada šutirao s lijeve strane, ali Malenica je i to obranio.

Mislav Oršić, Dinamo - Osijek

68' Promjene i u Dinamu. U igru je uveo kapetana Ademija i Menala, a iz igre izlaze Moharrami i Gojak.

59' Nove promjene kod Osijeka. Iz igre izlaze Gržan i Topčagić, a ulaze Bralić i Mierez.

55' Što je sada Petković promašio... Moharrami je ubacio za Petkovića i pucao je glavom s pet metara, ali pored gola.

Promašaj Petkovića, Dinamo - Osijek

53' Odlična prilika za Dinamo! Nakon ubacivanja s desne strane Petković je namjestio loptu za udarac Gojaku koji je s desetak metara pucao, ali odlazi daleko od gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Bjelica je zamijenio ozlijeđenog Ndockyta Jugovićem, a Krznar je umjesto Franjića uveo Leovca.

Kraj prvog poluvremena

45' Mišić je pucao iz kornera na prvu stativu, a tamo se našao Andrić koji je pucao glavom, ali lopta odlazi točno iznad grede.

40' I dalje se ništa ne događa na Maksimiru, Dinamo je i dalje napadački nastrojen, a Osijek iznimno dobro izgleda u obrani. Ne preostaje puno vremena Modrima u prvom poluvremenu, ako misle izjednačiti rezultat...

35' Dinamo podržavaju BBB-ovci na sjevernoj tribini koji ne prestaju pjevati od početka utakmice. Odlučili su odati počast i Vukovaru te cijeli Maksimir skandira 'Vukovare, Vukovare'.

Bad Blue Boysi

Kohorta je izvadila transparent posvećen Vukovaru. "Uzdići će se iz pepela i bit će kao nekad. Vukovar 1991 - 2021", piše na transparentu.

Kohortin transparent posvećen Vukovaru

31' Oršić je proigrao Franjića koji se sjurio u kazneni prostor i pucao, ali lopta odlazi pokraj gola.

25' Ništa se posebno ne događa na Maksimiru, Osijek se nakon gola povukao, dok je Dinamo nastavio napadati, ali bezuspješno... BBB-ovci podržavaju Modre od prve minute.

15' GOOL! Osijek vodi 1:0 na Maksimiru, a strijelac je Fiolić. Žaper je dobio zračni duel, Topčagić je izigrao obranu Dinama, a Fiolić je bio brži u trku od Theophilea-Catherinea i Livaković ovdje nije mogao ništa.

Osijek

10' Dinamo je izveo korner, pucao je Franjić, ali je slabo zahvatio loptu koja je završila u vratima Osječkog vratara.

3' Dinamo je odmah krenuo u napad! Petković je ubacio, Oršić je pucao glavom, ali Malenica brani. Andrić je ostao ležati, ali sve će biti uredu.

1' Počela je utakmica na Maksimiru.

15:00 Luka Ivanušec dobio je priznanje za 100 odigranih utakmice za Dinamo!

Luka Ivanušec

14:01 - Dvoboj Dinama i Osijeka uvijek je zanimljiv, pogotovo zbog povijesti sadašnjeg trenera Slavonaca Nenada Bjelice, koji je s Dinamom ostvario ogromne uspjehe u Europi. Bjelica je uoči susreta na Maksimiru najavio da će pritisak Dinama biti velik u ovoj utakmici.

"Neovisno o imenu suparnika ili stadionu na kojem igramo težimo uvijek istom načinu igre i tako će biti u Zagrebu. Siguran sam da će moja momčad dati maksimum, odigrati pravu utakmicu… Spremni smo na borbu koja nas očekuje, na pritisak suparnika koji će sigurno biti velik jer je njihova nogometna kvaliteta najviša u Hrvatskoj. Zbog zadnja dva mjeseca smo optimistični, vjerujemo u svoju snagu i u moć momčadi i nadamo se najboljem mogućem rezultatu", rekao je Bjelica na konferenciji za medije.

'Draže mi je da se četiri momčadi bore za naslov'

Osvrnuo se trener Osijeka i na stanje na prvenstvenoj ljestvici.

"Draže mi je da su četiri momčadi u utrci za titulu jer onda nije, kao prošlog proljeća, fokus samo na nama. Dobro je za ligu što je ovako, ne treba otpisati ni Goricu i Lokomotivu jer su pokazali da su kvalitetni, ali ni sve ostale. Liga je dobra, kvalitetna, bit će gubljenja bodova protiv suparnika koji nisu na razini ove četiri momčadi iz vrha i osvajanja bodova u derbijima. Treba samo ići od utakmice do utakmice i maksimalno ozbiljno se pripremati za svaku iduću", rekao je, između ostalog, Bjelica.

Vraća se Ademi

Dinamo nije baš u zavidnoj formi. U posljednjih pet utakmica upisali su dvije pobjede, dva remija i poraz. No nadaju se da će se protiv Osijeka vratiti na pravi put.

"Bit ćemo u najjačem mogućem sastavu. U kadru nam nisu Jurić i Čop koji još hvataju ritam, a Ademi će biti u momčadi iako ćemo vidjeti hoćemo li ga koristiti. Osijek ima naš respekt jer je na prvome mjestu, očekujem da će biti čvrsti, agresivni i borbeni. Imali su dovoljno vremena za pripremu ove utakmice, ali ja vjerujem u našu momčad i mi u ovu utakmicu ulazimo kao favoriti", rekao je uoči utakmice trener Dinama Damir Krznar.

Utakmicu Dinama i Osijeka moći ćete pratiti u subotu od 15 sati uživo na Arena Sport televiziji, a u tekstualnom prijenosu na portalu Net.hr.