31.8.2012.
8:59

APOEL je dočekao Neftči s ugodnih 1:1 iz prve utakmice, ali je do poluvremena već osjetio da to ipak neće biti dovoljan rezultat za prolazak u grupnu fazu natjecanja.

Nakon svega 30 minuta igre gosti su imali sigurno vodstvo 2:0, a nadu domaćinu vratio je Benachour u posljednjoj minuti prvog dijela utakmice. Konačan rezultat i potvrdu Neftčijeva prolaska potvrdio je Flavinho u 60. minuti susreta.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xt63fu Drugo veliko iznenađenje priredio je švedski AIK koji je u Moskvi, na dvoboj s CSKA, stigao s minusom (0:1), ali je na Himki Areni slavio 2:0, te osigurao prolazak u grupnu fazu natjecanja. Pogodak odluke postigao je Lorentzon u 3. minuti sudačke nadoknade drugog dijela utakmice.

http://www.youtube.com/embed/02eQX3oFnBM Francuski Bordeaux je s 3:2, nakon što je prva utakmica završila rezultatom 0:0, slavio protiv beogradske Crvene zvezde na svom travnjaku i izborio plasman u Europsku ligu. Činilo se da će srbijanska momčad ipak biti ta koja će izboriti plasman u skupinu Europske lige kada je Mikić u 90. postigao pogodak za 2:2. Međutim, vratar Zvezde Bajković skrivljuje jedanaesterac u 92. minuti, a siguran realizator je Gouffran.

http://www.youtube.com/embed/RdbIRRc1cJA Liverpool je izbjegao produžetke protiv škotskog Heartsa u posljednjim minutama susreta. Luis Suarez poravnao je rezultat utakmice na 1:1, te je sveukupnim rezultatom 2:1 Liverpool izborio plasman u Europsku ligu.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xt63ms Recimo i da je ruski Anži razbio nizozemski AZ Alkmaar u gostima s 5:0, te sveukupnim rezultatom 6:0 izborio nastavak natjecanja, te da je milanski Inter, nakon 2:0 pobjede u gostima kod rumunjskog Vasluija, odigrao kod kuće tek 2:2. Marko Livaja proveo je cijeli susret na klupi za pričuve.

Dnjipro - Liberec 4-2, ukupno 6-4 Dila - Maritimo 0-2, 0-3 Heerenveen - Molde 1-2, 1-4 Hapoel Tel-Aviv - Dudelange 4-0, 7-1 HJK - Athletic Bilbao 3-3, 3-9 CSKA Moskva - AIK 0-2, 2-3 Rosenborg - Legia 2-1, 3-2 PSV - Zeta 9-0, 14-0 APOEL - Neftči 1-3, 2-4 Steaua - Ekranas 3-0, 5-0 Sparta Prag - Feyenoord 2-0, 4-2 Young Boys - Midtjylland 0-2, 3-2 Metalist Harkiv - Dinamo Bukurešt 2-1, 4-1 Genk - Luzern 2-0, 3-2 Plzen - Lokeren 1-0, 2-2 (Plzen prošao dalje zbog gola u gostima) Bordeaux - Crvena zvezda 3-2, 3-2 Club Brugge - Debrecen 4-1, 7-1 Marseille - Šeriff 0-0, 2-1 Videoton - Trabzonspor 0-0, 0-0, 4-2 na penale Hannover - Slask 5-1, 10-4 Levante - Motherwell 1-0, 3-0 Rapid Beč - PAOK 3-0 , 4-2 Partizan - Tromso 1-0, 3-3 (Partizan prošao dalje zbog gola u gostima) Inter - Vaslui 2-2, 4-2 Newcastle - Atromitos 1-0, 2-1 AZ - Anži 0-5, 0-6 Lazio - Mura 3-1, 5-1 Twente - Bursaspor 4-1, 5-4 (produžeci) Liverpool - Hearts 1-1, 2-1 Sporting Lisabon - Horsens 5-0, 6-1