EUROPSKA/KONFERENCIJSKA LIGA / Golijada u St Petersburgu, remi Barce i Napolija: Juranović asistirao u debaklu protiv nogometnog liliputanca

Uzbudljiva nogometna noć diljem Europe

18.2.2022.
0:12

Golijadu su vidjeli i gledatelji na Krestovski stadionu u St Petersburgu, gdje je Real Betis danas u Europskoj ligi, u prvoj utakmici osmine finala natjecanja, pobijedio Zenit sa 3-2. Zanimljivo, svih pet golova je palo u prvom dijelu dok su mreže u nastavku mirovale.

SEVILLA - DINAMO 3-1 /

Nevjerojatan poraz Dinama: Rakitić zabio kontroverzni penal, pala tri gola u pet minuta; Jurić promašio nemoguće

Lovren nije nastupio

Gosti su vrlo brzo poveli 2-0 golovima Guida Rodrigueza (8) i Williama Josea (18), no Zenit se uspio vratiti preko Artema Dzjube (25) i Malcolma (28). Ipak, Betis je u 41. minuti zabio i treći gol, a strijelac je bio Andres Guardado.

Dejan Lovren nije nastupio za Zenit zbog ozljede gležnja.

Barcelona i Napoli su na Camp Nou odigrali 1-1. Bio je to prvi Barcin nastup u ovom natjecanju u posljednjih 18 godina.

Domaćin je imao prvu priliku na utakmici, u 5. minuti je pucao Pedri, ali nije bio dovoljno precizan. Napoli je uzvratio u 22. minuti, pucao je Victor Osimhen, ali je Marc-Andre ter Stegen odlično reagirao. U 27. minuti je zaprijetio Ferran Torres, no nije bilo promjene rezultata. Dvije minute kasnije jest, Napoli je stigao do prednosti golom Piotra Zielinskog.

Šerif pobijedio

Barcelona je uspjela izjednačiti u 59. minuti golom Ferrana Torresa iz kaznenog udarca. Katalonci su dominirali u nastavku susreta, uputili su 21 udarac, Napoli samo četiri, ali ostalo je 1-1.

Šerif je nastavio s odličnim europskim rezultatima pobijedivši Bragu sa 2-0, a golove su zabili Sebastien Thill (43-11m) i Traore (83).

Šerif je ove sezone postao prvi moldavski klub koji se plasirao u natjecanje po skupinama Lige prvaka, postao je prvi moldavski klub koji je pobijedio Real Madrid, te prvi koji je "prezimio" u Europi.

Zanimljivo i u play-offu Konferencijske lige

U prvom susretu play-offa Konferencijske lige norvški Bodo/Glimt je u Glasgowu pobijedio Celtic sa 3-1.

Norvežani, koji su u skupini porazili Romu sa čak 6-1, i protiv Celtica su pokazali sjajnu predstavu. Vodili su 2-0, a na koncu slavili sa 3-1.

Za Bodo/Glimt su golove zabili Runar Espejord (7), Amahl Pellegrino (55) i Hugo Vetlesen, dok je za Celtic strijelac bio Daizen Maeda (79) na asistenciju Josipa Juranovića koji je odigrao cijeli susret za škotski sastav.

Marseille je na svom travnjaku pobijedio Karabag sa 3-1. Arkadiusz Milik je zabio dva (41, 44), a Dmitri Payet (90+2) jedan gol za OM, dok je za goste pogodak postigao Kady (85).

Duje Ćaleta-Car nije nastupio za OM .

Leicester City nije imao problema protiv Randersa pobijedivši sa 4-1.

Wilfred Ndidi (23), Hartvey Barnes (49), Patson Daka (75) i Kieran Dewsbury-Hall (74) bili su strijelci za engleskog premierligaša, dok je u suparničkim redovima zabio Vito Hammershoj-Mistrati (45).

Partizan je u Pragu golom Queensy Meniga u 78. minuti porazio Spartu.

Rezultati Europske lige

Barcelona - Napoli 1-1 (Torres 59-11m / Zielinski 29)
Borussia Dor. - Rangers 2-4 (Bellingham 50, Guerreiro 82 / Tavernier 38-11m, Morelos 41, 54, Lundstram 48)
Šerif - Braga 2-0 (Thill 43-11m, Traore 83
Zenit - Real Betis 2-3 (Dzjuba 25, Malcom 28 / Rodriguez 8, Jose 18, Guardado 41)

Atalanta - Olympiakos 2-1 (Djimsiti 61, 63//Soares 16)
Porto - Lazio 2-1 (Martinez 37, 49//Zacagni 23)
RB Leipzig - Real Sociedad 2-2 (Nkunku 30, Forsberg 82pen//Le Normand 8, Oyarzabal 63)
Sevilla - Dinamo 3-1 (Rakitić 13pen, Ocampos 44, Martial 45+1//Oršić 41)