SLOVAČKA SRUŠILA POLJSKU NA OTVARANJU EURA / Lewandowski i ekipa se katastrofalnim greškama odveli u poraz

U drugom susretu iz ove skupine večeras se u Sevilli sastaju Španjolska i Švedska.

14.6.2021.
20:03

U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u St Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1.

LEGENDA MANCHESTER UNITEDA PROTIV VATRENIH /

'Navijat ćemo za Čehe u utakmici s Hrvatskom, trebaju nam napraviti uslugu...'

Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Pucao je Robert Mak, Szczesny je obranio, no lopta se od stative odbila u poljskog vratara i završila u golu.

Posljaci ostali s desetoricom

Poljska je izjednačila u 46. minuti golom Karola Linettyja, a možda i ključni trenutak se dogodio u 62. minuti kada je Grzegorz Krychowiaka isključen zbog drugog žutog kartona.

Slovaci su igrača više iskoristili u 69. minuti kada je Milan Škriniar zabio za 2-1 nakon ubačaja iz kornera. U posljednjim trenucima susreta Poljska je imala sjajnu priliku za izjednačenje, no Bednarek je pucao pored gola.

U drugom kolu 18. lipnja se sastaju Švedska i Slovačka (St Peterburg), a dan kasnije Španjolska i Poljska (Sevilla).

Zadnje kolo je na rasporedu 23. lipnja, a sastaju se Španjolska - Slovačka (Sevilla), te Švedska - Poljska (St Peterburg).