BRZO ZABORAVLJAJU /

Englezi traže probleme: Nahvalili Gvardiola, a brutalno kritizirali Kovačića

Mateo Kovačić i Gvardiol su bili u početnoj postavi Manchester Cityja, s tim da je Kovačić zamijenjen u 86. minuti.

20.10.2024.
18:37

Nogometaši Manchester Cityja na dramatičan su način ostvarili pobjedu u osmom kolu engleske Premier lige, slavili su s 2-1 kod Wolverhamptona, sastava s dna ljestvice.

FENOMENALNO /

Gvardiol vratio City u igru! Pogledajte bombu koja je zapalila stadion

Manchester City je izjednačio u 33. minuti i to zaslugama Joška Gvardiola. Odlično je hrvatski reprezentativac opalio sa 17 metara i premda je domaći vratar vršcima prstiju dirao loptu, ona je završila u mreži za 1-1. Bio je to drugi ovosezonski prvenstveni pogodak Gvardiola.

Ocjene engleskih medija

Express je Jošku Gvardiolu dao ocjenu osam, hvaleći njegovu obrambenu igru protiv Semeda te gol koji je zabio. Za razliku od njega, Mateo Kovačić dobio je ocjenu pet zbog slabog nastupa, uz komentar da nije uspio probiti čvrstu obranu Wolverhamptona.

Novinari Manchester Evening Newsa također su pohvalili Gvardiola, dajući mu ocjenu osam, ističući njegovu obranu i doprinos napadu. Kovačić je, s druge strane, kritiziran jer nije uspio kontrolirati igru kao Rodri, što je otežalo napadačku fazu momčadi.

Daily Mail bio je najstroži prema Kovačiću, nazivajući ga glavnim krivcem za gol Wolverhamptona zbog lošeg pozicioniranja, naglašavajući da mu se takve greške često ponavljaju. Očigledno su zaboravili da je prije dva tjedna s dva pogotka donio pobjedu Građanima.