DVA GOLA NORVEŠKOG WUNDERKINDA NISU BILA DOVOLJNA: / Borussia M. nakon preokreta svladala dortmundskog imenjaka

Borussia je nakon prvih pola sata zahvaljujući Haalandu vodila 2:1

22.1.2021.
22:59

U prvoj utakmici 18. kola u petak navečer Borussia Mönchengladbach je kod kuće sa 4-2 (2-2) svladala Borrusiju Dortmund.

Dva gola za Mönchengladbach je zabio Nico Elvedi, a po jedan Ramy Bansebaini i Marcus Thuram. Za Borussiju Dortmud dvostruki strijelac je bio Erling Haaland.

Haaland za kratko vodstvo

Mönchengladbach je brzo došao u vodstvo u 11. minuti susreta pogotkom Nica Elvedija, no deset minuta kasnije Haaland zabija za 1-1. Mladi je Norvežanin doveo Borussiju Dortmund u vodstvo u 28. minuti, no četiri minute kasnije Elvedi zabija svoj drugo gol na utakmici za 2-2.

Bansebaini je četiri minute nakon početka drugog poluvremena povećao prednost Mönchengladbacha na 3-2, a Thuram je u 78. minuti zaključio rezultat.

Mönchengladbacha je zahvaljujući ovoj pobjedi 'preskočio" na ljestvici Borussiju Dortmund i sada je na četvrtom mjestu sa 31 bodom, dok je Dortmund peti sa 29 boodva. Prvi je Bayern sa 39 bodova.