DRAMATIČAN DERBI U LONDONU: / Bilić ostao na korak do senzacionalnog preokreta, susret završen sveopćim kaosom

Velikim londonskim derbijem između West Hama i Tottenhama (2:3) otvoreno je šesto kolo engleske Premier lige.

23.9.2017.
15:24

U izrazito uzbudljivom susretu na Olimpijskom stadionu momčad Mauricija Pochettina odnijela je cijeli plijen te je dodatno zakomplicirala status Slaven Bilića na klupi. Pitanje je hoće li mu gazde dati daljnje povjerenje jer je u šest susreta West Ham upisao četiri poraza, pobjedu i remi.

Tottenham je poveo sjajnim golom glavom Harryja Kanea u 34. minuti, a isti je igrač povisio vodstvo Spursa četiri minute kasnije. Nakon odbijanca unutar kaznenog prostora lopta je došlo do njega, a posao koji je bio pred Englezom nije bio težak.

S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. U 60. minuti Christian Eriksen je pokupio odbijenu lotu i s vrha 16-erca poslao je u donji desni kut.

Pet minuta poslije Chicharito je smanjio, a nova prilika otvorila se West Hamu u 70. kada je Serge Aurier morao napustiti igru zbog drugog žutog kartona.

U 86. minuti za novo uzbuđenje pobrinuo se prekrasnim udarcem Cheikhou Kouyate.

Međutim domaćini ipak nisu uspjeli doći do bodova te su upisali poraz.