Dortmund u šoku: Bayern ih nadigrao, a 'izdajica' zabio!

Aktualni prvak Njemačke i Europe, minhenski Bayern, protutnjao je Dortmundom (3:0) u sklopu derbija 13. kola Bundeslige...

23.11.2013.
21:15

Iako je prvih 45 minuta završilo bez pogodaka, te je početni rezultat stajao na semaforu sve do 66. minute, Bayern je razbio Borussiju Dortmund s 3:0! Rezultat u konačnici nije realna slika onoga što se događalo na terenu, ali je Bayern definitivno zaslužio upisati tri boda.

Imao je preko 60 posto posjeda lopte u svojim nogama, četiri udarca prema vratima suparnika više (9:5), te veći broj izglednih prilika koje je u konačnici realizirao. Mreže su mirovale do spomenute 66. minute utakmice, kada je mrežu zatresao bivši miljenik, a danas najomraženiji igrač u Dortmundu – Mario Götze.

Nakon tog pogotka Borussia je i dalje solidno stajala na travnjaku, čak i imala nekoliko poluprilika, ali nije mogla savladati Manuela Neuera. U konstantnom pritisku prema vratima gostiju ostajalo je sve više rupa u obrani, a to je iskoristio Arjen Robben u 85. minuti.

Bayern je osvojio loptu na svojoj polovici, a nakon toga je izvanrednu dugu loptu prema Nizozemcu poslao povratnik na travnjak Thiago Alcantara. Robben ju je vukao sve do suparničkog šesnaesterca, a onda maestralno prebacio Weidenfellera za 2:0. Konačnih je 3:0 postavio Müller dvije minute kasnije.

//rutube.ru/video/embed/6675387

Ovom je pobjedom Bayern pobjegao na ogromnih sedam bodova prednosti ispred Borussije, dok drugoplasiranom Bayer Leverkusenu bježi četiri, a Mario Mandžukić je igrao do 57. minute.

Nürnberg - Wolfsburg 1-1 (Ginczek 72 / Arnold 39) Augsburg - Hoffenheim 2-0 (Altintop 17, 23) Braunschweig - Freiburg 0-1 (Fernandes 52) Eintracht Frankfurt - Schalke 3-3 (Flum 56, Joselu 61, Joselu 68 / Flum 14-ag, Matip 18, Höwedes 86) Hertha - Bayer Leverkusen 0-1 (Kieβling 29) Borussia Dortmund - Bayern 0-3 (Götze 66, Robben 85, Müller 87)

Redosljed: 1. Bayern 35, 2. Bayer 31, 3. Borussia (D) 28, 4. Borussia (M) 25, 5. Wolfsburg 22...