DINAMO U VARAŽDINU NASTAVIO NIZ POBJEDA: / Fenomenalni Oršić s dva prekrasna gola preokrenuo rezultat za nova 3 boda i vrh tablice

Aaktualni prvak Hrvatske Dinamo u ovaj dvoboj ulazi kao druga, a Varaždin kao peta momčad na ljestvici Prve hrvatske nogometne lige

4.10.2020.
19:00
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu sedmog kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice hrvatskog prvenstva.

'NAKON TOGA SMO IMALI SERIJU KARDINALNIH POGREŠAKA': /

Vukas rekao kada je sve pošlo po krivu protiv Gorice

Varaždin je poveo, međutim "Modri" su u nastavku susreta preokrenuli rezultat eurogolovima Mislava Oršića ostvarivši petu pobjedu ove sezone.

Danac imao debi iz noćne more

Domaćin je poveo u sedmoj minuti golom Domagoja Droždeka iz kaznenog udarca kojeg je u svom prvom nastupu za Dinamo skrivio Danac Rasmus Lauritsen. Nakon jednog ubačaja iz kornera, Danac je povukao s leđa Stolnika, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Lauritsen je za svoj potez 'nagrađen' i žutim kartonom.

Izjednačio je Mislav Oršić u posljednjim trenucima prvog dijela iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora. Isti je igrač u 54. minuti zabio iz još jednog slobodnjaka. Ovoga puta Oršić je opalio sa skoro 30 metara sjajno pogodivši za 2-1.

Poništen treći gol

"Modri" su u 88. minuti zabili i treći pogodak, strijelac je bio Lovro Majer, međutim gol je poništen zbog zaleđa.

Večeras se još sastaju Rijeka i Slaven Belupo.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa po 16 bodova.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Prva hrvatska nogometna liga, 7. kolo

Stadion Anđelko Herjavec, 17.00 sati

Varaždin - Dinamo 1:2 (Drožđek 8'; Oršić 45'+2', 54')

Varaždin: Zelenika, Urata, Senić, Stolnik, Memija, Đurasek, Elezi, Droždek, Delić, Mehdikhani, Obregon

Dinamo: Livaković, Leovac, Lauritsen, Theophile, Moharrami, Jakić, Oršić, Ademi, Tolić, Kastrati, Petković

90' Gotova je utakmica u Varaždinu, Dinamo je pobijedio 2:1 i osvojio nova tri boda.

86' Dinamo je poveo 3:1, strijelac je bio Lovro Majer koji je ušao u igru prije tri minute, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

77' Mogao je sada Varaždin izjednačiti. Bila je to opasna situacija pred golom Modrih, pucao je Drožđek, a Livaković je obranio.

70' Dinamo je smirio igru i u ovim trenucima kontrolira zbivanja na terenu.

62' Iz blizine je pucao Gavranović, ali Zelenika izvrsno brani.

58' Sada su Modri tražili jedanaesterac zbog igranja rukom u kaznenom prostoru nogometaša Varaždina, ali sudac Bel nakon pregledavanja snimke je odlučio da od toga neće biti ništa.

54' GOL Dinamo je preokrenuo rezultat, drugi gol je postigao Mislav Oršić. Ponovno je zabio iz slobodnog udarca, ali sada iz puno veće udaljenosti. Bio je to uistinu prekrasan pogodak

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Mamić je napravio dvije promjene pa ćemo u nastavku gledati Gvardiola i Gavranovića.

45'+3' Gotovo je prvo poluvrijeme u Varaždinu.

45'+2'' GOL Dinamo je izjednačio nakon velike dominacije. Strijelac je Oršić koji je lijepo pogodio iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca.

43' Nova opasna prilika za goste, ali nema promjene rezultata. Nakon ubačaja glavom je pucao Oršić, ali

33' Velika prilika za Dinamo, Kastrati je izašao sam pred protivničkog golmana i pokušao ga zaobići, ali Zelenika ipak prvi stiže do lopte.

27' Nastavlja se pritisak gostiju. Jakić je sada pokušao udarcem s ruba šesnaesterca, ali to je blokirano.

20' Dinamo pokušava izjednačiti. Pokušao je sada Petković iz voleja nakon ubačaja, ali nije precizan.

10' Nakon ovog pogotka momčad Varaždina počela je bolje igrati, dok Modri izgledaju izgubljeno.

8' GOL Varaždin je poveo iz jedanaesterca kojeg je na dvojem debiju skrivio Danac Lauritsen.

4' Dinamo dominira od samog početka.

1' Počeo je susret u Varaždinu.

16.30 Novo pojačanje Dinama, danski stoper Rasmus Lauritsen, počet će susret od 1. minute i tako debitirati za Modre.

Nogometaše zagrebačkog Dinama u 7. kolu Prver hrvatske nogometne lige čeka teško gostovane u Varaždinu, momčadi koja se doslovno preporodila nakon što je na njenu klupu stigao Samir Toplak.

Modri nisu poraženi u ovoj sezoni i u ovaj susret ulaze kao druga momčad na njestvici s 13 bodova i prvoplasirana Gorica im "bježi" tri boda, dok je Varaždin peti i trebaju mu bodovi kako bi što prije izbjegao borbu za ostanak u elitnom društvu.