Dinamo svima pokazao koliko je bolji od Hajduka!

Bila je to blijeda sjena derbija iz nekih boljih vremena, ali ipak sasvim solidna nogometna predstava, pogotovo Dinama. Hrvatski prvak je u 10.

29.9.2012.
20:29

Zagreb. Stadion: Maksimir. Gladatelja: 5.000 Sudac: Vlado Svilokos

Dinamo (4-1-4-1): Kelava, Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Ademi - Kovačić - Sammir, Rukavina, Čop - Beqiraj

Hajduk (4-2-3-1): Blažević - Vršajević, Milović, Maloča, Stojanović - Radošević, Milić - Oremuš, Caktaš, Vuković - Bencun

Strijelac: Caktaš (1'), Sammir (37', 78'), Čop (43') Utakmica je počela sjajno za Hajdukovce, koji su na Maksimir stigli puni poleta i nade u moguće iznenađenje. I nade su se nakratko ispunile. Već u 35. sekundi Mijo Caktaš zabio je za 1:0. Lopta je došla do Vukovića na desnoj strani šesnaesterca, dobro se Crnogorac oslobodio Šimunića, gurnuo na drugu stranu za Caktaša koji je ostao sam i ugurao loptu u mrežu.

Južna tribina, dopola popunjena navijačima u bijelom, eruptirala je od oduševljenja. Međutim, brzo se pokazalo, bilo je to varljivo vodstvo.

Modri su već u 11. minuti bili vrlo blizu izjednačenja, kad je udarac Duje Čopa prohujao malo pored vratnice, a onda je krenula prava ofenziva na Hajdukov gol.

Junak gostiju u tim je trenucima bio vratar Goran Blažević, koji je u prvih 45 minuta skinuo barem pet 'zicera' Dinama. Nije ga uspio savladati Ademi s deset metara, pa Beqiraj, pokušavai je i Čop, a na kraju je Blažević skinuo i odličan udarac glavom Tonela nakon kornera.

A onda se ukazao Sammmir i počeo je veliki preokret. Rukavina je u 37. minuti sjajno pronašao Sammira koji je pobjegao obrani Bijelih, nakon čega je fantastičnim poluvolejem u skoku probušio Blaževića.

Sve nade hajdukovaca pale su u vodu u 43. minuti, kad je odličnu loptu iz sredine terena poslao Kovačić, a Čop iskosa s desne strane zabio za 2:1. U njagorem trenutku za goste, Dinamo je potvrdio apsolutnu nadmoć na terenu i premoć u prilikama.

Nastavak utakmice Modri su odradili gotovo rutinski. Tek u drugom pluvremenu bilo je jasno kolika je razlika u kvaliteti dvaju momčadi, jer Hajduk, iako se to očekivalo, jednostavno nije mogao pritisnuti Dinamo i eventualno izjednačiti. Baš suprotno, Beqiraj je promašio stopostotnu priliku u 50. minuti, a sve dvojbe otklonio je Sammir u 78. minuti iz penala. Vida je odradio jedan od svojih prodora po desnoj strani, u prolazu ga je sapleoVršajević, a sudac Svilokos pokazao je na bijelu točku.

U zadnjim je minutama i mladi Alen Halilović trebao imati svoj debi iz snova, ali njegov sjajan lob Blaževića dirao je Krstanović na crti i upropastio mladiću trenutak koji bi pamtio cijeli život. Sudac Svilokoc sudio je zaleđe jer je napadač Dinama dirao loptu.

Na kraju, Dinamo je očekivano potvrdio primat u hrvatskom prvenstvu i prvo mjesto na tablici, a mladićima iz Hajduka ostaje da nastave svoju lijepu priču, i uz vjerne navijače, što prije postanu prava prijetnja Dinamu. Zbog dobrobiti hrvatskog nogometa.

Poslije pobjeda nad Hajdukom i Dinamom, a onda i poraza u Kupu evidentno je da momčad Rijeke ima velikih problema u igri i da poraz u Nedelišću nije slučajan.

Nade Riječana da će se vratiti na pobjednički kolosjek u Vinkovcima su trajale svega dvije minute. Naime, odmah na početku utakmice gostujuća obrana se nije postavila najbolje niti reagirala kako bi trebalo te je ubačenu loptu Mate Neretljak smjestio u svoju mrežu. Bio je to šok na početku utakmice od kojih se igrači Rijeke nisu oporavili do kraja utakmice.

U prvom furioznom poluvremenu domaći igrači su zabili još dva pogotka i već poslije 45 minuta riješili pitanje pobjednika. U nastavak utakmice gosti ulaze hrabrije i bolje, a nadu je ponovno donio Brezovec kada je smanjio na 3:1. Sve sumnje o pobjedniku utakmice riješio je Terzić eurogolom u 80 minuti.

"Želim zahvaliti svima na strpljenu za ovu moju mladu momčad. Zbog ovakvih utakmica se voli nogomet i dolazi na utakmice", rekao je zadovoljni trener Cibalije Željko Kopić.

Treneru gostiju Elvisu Scoriji poslije ovoga ubjedljivog poraza preostalo je samo da čestita Vinkovčanima navodeći da je pobjedila bolja momčad:

"Utakmicu je usmjerio prvi gol kada je izostala reakcije naše obrane. U drugo poluvrijeme ušli smo bolje, zabili taj jedan pogodak, ali je Terzićev eurogol sve riješio - rekao je Scoria pred kojim je očigledno veliki posao da svoju momčad ponovno dovede na staze pobjede". Inter Zaprešić - Slaven Belupo 2:2 (Šarić 31'/Vugrinec 55'/ Budimir 58'/ Glavica 62') Istra 1961 - Osijek 1:3 (Roce 50'/Miličević 56'/Lešković 71'/Miličević 90') Zadar - Zagreb 4:0 (Mršić 30'/Begonja 53'/Ćurjurić 67'/Ćurjurić71')

U nedjelju: Split - Lokomootiva (19.00)

TABLICA: 1. Dinamo Zagreb 10 7 2 1 23 10 +13 23 2. Slaven Koprivnica 10 6 1 3 19 15 +4 19 3. Osijek 10 4 5 1 11 5 +6 17 4. Hajduk Split 10 4 3 3 16 12 +4 15 5. Split 9 5 0 4 14 10 +4 15 6. Rijeka 10 4 3 3 12 12 +0 15 7. Lokomotiva 9 4 2 3 13 11 +2 14 8. Istra 1961 10 3 3 4 8 10 -2 12 9. Cibalia 10 3 2 5 11 14 -3 11 10. Inter Zaprešic 10 2 4 4 13 14 -1 10 11. Zadar 10 1 4 5 10 18 -8 7 12. Zagreb 10 1 1 8 4 23 -19 4 specijal-201102150360004-Dinamo