ZAHUHTAVA SE / Dinamo pregazio Rudeš u drugom dijelu i došao Hajduku na samo bod uz utakmicu manje

Dinamo je u 26 minuta drugog dijela Rudešu stavio tri komada. Dva dinamovca su zabila prvijence u HNL-u. Marin Baturina zbog ozljede morao napustiti igru. Dinamo je imao 12 udaraca u okvir gola, Rudeš niti jedan. 'Plavi' su 19 puta tukli prema golu, Rudešani samo jednom

Rudeš - Dinamo 0-3

Rudeš: Marković - Kruškin, Mrčela, Pavlović, Karačić - Pasariček, Vukmanović - Mašala, Ćorić, Latković - Špeljak

Dinamo: Nevistić - Pierre-Gabriel, Živković, Theophile, Perković - Mišić - Kaneko, Baturina, Vidović, Hoxha - Petković

Dinamo je u nedjelju pobijedio Rudeš 3-0, a prvu je priliku imao već u 25. sekundi susreta. Kaneko je loše tukao, ali dobro mu je na šesnaest metara ostavio rolicu Bruno Petković. Hoxha je probio po lijevoj strani i ubacio prije toga.

STRUČNI KOMENTAR /

Gubi li Hajduk utrku za prvaka? 'Sve dalje su od titule'

Kaneko je opet dvije minute poslije zaprijetio i Japanac je obilježio prvih tri minute utakmice. Vidjelo se kako dinamovci žele apsolutnu kontrolu utakmice.

U 5. minuti, Kaneko je ubacio Hoxhi, novom albanskom reprezentativcu, ali bilo je to predaleko. Dinamo Zagreb, ale, ale, ale... Dinamo Zagreb, al, ale, ale... ale ale, ale alo, ja te volim Dinamo - Boysi iz petnih žila navijaju sa istočne tribine.

U 12. minuti, Petković je ostao kratak za korak na ubacivanje Hoxhe iza leđa domaće obrane. u 17. minuti vidjeli smo i najbolju priliku za Dinamo do tad, kao i na utakmici. Hoxha je tukao glavom sa nekih 6 metara, ali dva igrača Rudeša su bila na crti. Bruno Petković je prije toga odlično zaobišao golmana Rudeša Markovića.

U 18. minuti, BBB-ovci su, pretpostavljamo, zapjevali pjesmu Ti si ponos mog Zagreba grada - i Mislavu Vučetiću Kuretu, ikoni navijačke grupe BBB i priznatom borilačkom treneru koji je iznenada preminuo u listopadu prošle godine. Na ogradi Boysi inače imaju zastavu s njegovom likom, što možete vidjeti i na priloženoj fotografiji...

Kure je stvarno bio legenda, ljudina, čovjek nevjerojatne energije. Na križanju Heinzlove i Branimirove napavljen je njegov prekrasan i dirljiv mural, vrlo vjerodostojan.

Grupa BBB, njegova ekipa, time su se poklonili svom bratu i ostavili ga u naslijeđe. Da "čuva" ulice grada i prilaze stadionu Maksimir.

Što se tiče utakmice, u 27. minuti Petković je tražio dodavanje na šesnaest metara, ali nije mu prošlo, a bilo je izgledno.

U 34., BBB-ovci su imali veliku retro dimnijadu. Čulina je prekinuo utakmicu dok se dim nije rašćistio.

"Ja volim tebe jako, Dinamo moj Dinamo"... grmilo je sa istočne i zapadne tribine iz grla sinova zagrebačkih ulica. Utakmica je vrlo brzo bila nastavljena.

U 37., Martin Baturina je glavom tukao sa 6 metara ravno u Markovića. Opet je Petković kreirao šansu.

Fran Karačić isticao se klasom i požrtvovnošću u momčadi Rudeša. U 45., Baturina je izveo korner, a Petković nešto pokušao u šesnaestercu, ali nije mu prošlo.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 0-0. Sa zapadne tribine je iz grla navijača Dinama zagrmilo - 'hoćemo pobjedu!'

Fran Brodić zaigrao je u nastavku umjesto Vidovića i potrebno mu je bilo samo pet minuta da fantastičnim udarcem lijevom nogom zatrese okvir gola. Bio je to udarac s nekih 17 metara. Bomba nije završila u mreži.

U 53. minuti, Hoxha iz dva pokušaja, u gužvi u petercu, nije uspio pogoditi u mrežu. Brodić je donio puno toga dobrog u igri Dinama. Bio je stalno opasan.

Neočekivani heroj Dinama je bio Moreno Živković u 60. To mu je bio prvijenac. Baturina je odlično iz kornera ubacio u kazneni prostor, a Živković iz drugog plana uletio i glavom zakucao u mrežu, iza Markovića. U 61. minuti, Segej Jakirović, Zlatko Dalić i svi navijači Dinama i Hrvatske su se zabrinuli.

Martin Baturina samo je sjeo na travnjak i primio se za nogu. Pridigao se i napustio igru. Baturina je na Dalićevom popisu sad za pripremni turnir. Perković je nakon toga izašao, a Kulenović ušao. Sučić je ušao umjesto Baturine. Zapadna tribina je skandirala Martinu Baturini kad je desetka Dinama napuštala teren. Nadamo se kako će s Martinom biti sve ok i kako ništa ozbiljno nije posrijedi. U 69. minuti, Dinamo je bio blizu gola, ali obrambeni igrači Rudeša zajedničkim snagama spriječili su novi pogodak.

Navijači su bili raspoloženi, pa su dobar dio drugog dijela O Dinamo, mi volimo i za njega živimo. Bez njega ne bi bili sretni, jer on je ponos grada mog. I to su pjevali naizmjence - istok i zapad. Laknulo im je nakon gola Živkovića, a u 72. krenula je i bakljada. Bio je to spektakularan prizor.

Fran Brodić je u trenucima kolektivnog navijačkog ludila u Kranjčevićevoj stavio točku na u 78. svojim golom na asistenciju Petkovića. To je bio njegov deveti gol ove sezone, drugi za Dinamo.

Dinamo je zabio i treći gol, u 26 minuta, a stijelac je bio Sučić u 86. Tibor Halilović je dosta toga odradio prije gola. Bio je to i Sučićev HNL prvijenac.

1' - Počela je utakmica u Kranjčevićevoj.

17.06 - U loži na zapadnoj tribini Krenjčevićeve su Velimir Zajec, Željko Sopić, Tomo Šokota... Zajec je podijelio valjda dvadeset selfija. Popularan je Zeko, novi predsjednik Dinama.

17.02 - 16 stupnjeva je u Zagrebu, uvjeti su savršeni.

16.31 - Stigli su sastavi. Sergej Jakirović napravio je radikalan potez, pa je promijenio dosta igrača u odnosu na Solun. Najofenzivnija je ovo postava Dinama ove sezone i to u 4-1-4-1 formaciji, a Dinamo će izgleda igrati s dvije desetke, Baturinom i Vidovićem. Leđa će im kao osigurač čuvati Josip Mišić. Hoxha će napadati s lijevog krila, dok će Petković biti najisturenija špica. Pierre-Gabriel i Živković su novi igrači u obrani, a Kaneko će napadati s desnog krila.

Najava

Od 17:10 nogometaši Rudeša i Dinama igraju susret 27. kola HNL-a u Kranjčevićevoj.

Nakon šokantnog ispadanja iz osmine finala Konferencijske lige od PAOK-a, momčad Sergeja Jakirovića se okreće domaćem prvenstvu. Pobjedom protiv fenjeraša mogu stići na sam bod zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom, i to s utakmicom manje.