Dinamo 'masakrirao' Zadar koji ga je izbacio kupa, pola momčadi zabilo!

Dinamo je utakmici 16. kola hrvatskog prvenstva sve svoje europske frustracije ispucao na Zadru. Zabilo je čak pola momčadi Ante Čačića za velikih 5:0.

17.11.2012.
17:03

DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Vida, Puljić, Pivarić, Ademi, Kovačić, Čop, Sammir, Halilović, Beqiraj

ZADAR: Gluić, Sarić, Jerbić, Prahić, Vasilj, Šimurina, Ćurjurić, Tokić, Gržan, Heister, Ivančić

Strijelci: Kovačić 5', Halilović 36', Beqiraj 71', Pivarić 73', Krstanović 78' Dinamo nakon šokantnog ispadanja od Zadra u kupu nije dozvolio iznenađenje i u prvenstvu, i to zahvaljujući svojim mladim snagama - Mateu Kovačiću i Alenu Haliloviću. Upravo su njih dvojica, a zajedno imaju 34 godine, zabili prva dva gola na utakmici i podignuli malobrojnu publiku na noge.

Mateo je pogodio već u 5. minuti iz prekrasnog voleja s dvadesetak metara, a onda u 36. asistirao upravo Haliloviću za pravi eurogol! Lijevom nogom iskosa pogodio je suprotne rašlje, u stilu Lea Messija i odmah 'kupio' ljubav svih onih koji su taj potez vidjeli uživo.

Dinamo je u nastavku samo dovršio posao, a svih pet golova zabili su različiti strijelci. U 70. je minuti napokon mrežu zatresao neprimjetni Fatos Beqiraj, i to glavom nakon centaršuta Pivarića. Potom je Pivarić i sam zabio, sjurio se u šesnesterac i pogodio za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Ivan Krstanović.

Treba reći i da je u 56. minuti Zadar oštećen za očiti kazneni udarac, ali je sudac Vučemilović oprostio Vidi prekršaj za penal na Heisteru. Sumnjamo da će suci prema Modrima biti tako blagonakloni u srijedu protiv Porta.

Slaven Belupo vratio se na pobjednički kolosijek. Iako bez ozlijeđenog najboljeg igrača Vugrinca, Korivničanci su na domaćem terenu u borbenoj utakmici svladali Zagreb s 1:0. Farmaceuti su već nakon 30 sekundi mogli povesti, ali Glavica nije uspio glavom u praznu mrežu pospremiti loptu odbijenu od grede nakon sjajnog Delićeva udarca. Ćirina momčad uglavnom se fokurirala na obranu, no nisu bili bez prilika, a posebno raspoložen bio je Abdurahimi. S druge strane, Medić se spetljao u dvije situacije pred Rodićevim vratima. U 31. minuti Gregurina je s desetak metara snažno pucao, ali Livaković je čudesno obranio. Pokušao je potom i Maras iz daljine, bez efekta.

Inicijativa domaćina ipak se isplatila u 41. minuti. Purić je s desne strane dodao do Čanađije, koji je s 12 metara gađao lijevi donji kut Livakovića, pogodio vratnicu, a odbijena lopta od vratara Zagreba završila je u mreži. Veliko slavlje za Koprivničance i šok za Ćiru, kojeg je koprivnička publika u više navrata tijekom utakmice nagradila gromoglasnim pljeskom. Trener svih trenera uzvratio im je poljupcima i uzdignutim rukama. U nastavku susreta Slaven je ušao nešto opreznije, a do povećanja vodstva pokušavali su doći brzim protunapadima. Zagreb je preko Medića i Abdurahimija pokušao izjednačiti, ali nije bilo preciznosti. Gosti su ipak premalo pokazali da bi iz Koprivnice otišli neporaženi. Goste je u vodstvo doveo Baraban u 7. minuti, međutim, Cibaliji je posao uvelike olakšao Glumac, koji je u 17. skrivio penal i zaradio isključenje. Za izjednačenje je s bijele točke pogodio Mazalović, a pobjedu je domaćinu donio Filipović u 55. minuti. 1. Dinamo Zagreb 16 12 2 2 38 13 +25 38 2. Hajduk Split 16 8 4 4 25 13 +12 28 3. Slaven Koprivnica 16 8 3 5 25 23 +2 27 4. Lokomotiva 16 7 5 4 23 19 +4 26 5. Split 16 7 3 6 24 20 +4 24 6. Rijeka 15 7 3 5 22 20 +2 24 7. Osijek 15 5 7 3 18 12 +6 22 8. Inter Zaprešić 16 4 7 5 20 20 +0 19 9. Istra 1961 16 5 4 7 14 17 -3 19 10. Cibalia 16 4 3 9 14 25 -11 15 11. Zadar 16 2 4 10 14 34 -20 10 12. Zagreb 16 2 3 11 8 29 -21 9