DINAMO - LOKOMOTIVA 3:1 / Drmić i Ljubičić slomili Lokose u produžecima na Maksimiru: Dinamo je u polufinalu kupa

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na Net.hr-u

1.3.2023.
13:59
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su na stadionu u Maksimiru u četvrtfinalu svladali Lokomotivu sa 3-1 (1-1, 0-1) nakon produžetka.

SLAVLJE BIJELIH /

Večer tinejdžera u Gradskom vrtu: Hajduk je u polufinalu kupa, Splićani i Osječani dobili nove najmlađe strijelce

Lokomotiva je povela golom Silvija Goričana (37), no Dario Špikić (55) je u drugom dijelu poravnao na 1-1 da bi Dinamo u dodatnih pola sata osigurao prolazak preko Josipa Drmića (91), koji je pogodio u 47. sekundi produžetka, a u igru je ušao u pauzi između kraja drugog poluvremena i početka produžetka, te Roberta Ljubičića (117).

Gosti s Kajzerice uspjeli su umrtviti utakmicu u prvom poluvremenu, a onda u 37. minuti i povesti. Stojković je lijepom dijagonalom "rasparao" obranu domaćih, do lopte u kaznenom prostoru je stigao Goričan koji ju je potom potkopao preko Livakovića i poslao u mrežu.

Špikić izjednačio

Početkom nastavka Stojković se mogao upisati i u strijelce, ali u tome ga je spriječio - vlastiti suigrač. Lokomotiva je u 51. minuti razvila odličan protunapad, Kulenović je sjajno razigrao suigrače, lopta je stigla na udarac sa sedam metara od vrata Stojkoviću, on nije najbolje zahvatio loptu koja je ipak bila neuhvatljiva za Livakovića. Upitno je bi li Stojkovićev udarac završio u mreži, vratnici ili gol-autu, pa je na metar od gol-linije loptu u mrežu skrenuo Aliyu koji se nalazio u zaleđu, pa je gol poništen.

Dinamu nije trebalo dugo vremena za kažnjavanje gostiju zbog tog promašaja. Četiri minute kasnije Mišić je poslao dugu loptu prema Špikiću koji je iskoristio nonšalantnost De Haasa, primirio dodavanje te po ulasku u kazneni prostor smireno svladao Čavlinu.

Mogao je Dinamo riješiti pitanje prolaska i prije produžetka, no mladi Martin Baturina nije imao sreće, u dva navrata je pogodio gredu. U 62. minute je pokušao udarcem glavom, no na toj je lopti bio i Čavlina te bi zasigurno reagirao da je bilo potrebno, ali u 71. minuti je nakon lijepog udarca Baturine sa 20-ak metara vratar Lokomotive bio svladan te ga je samo sreća spasila. S druge strane, u dvije se odlične prilike našao napadač Lokomotive Kulenović, ali Livaković ga je fantastičnim reakcijama u 75. i 88. minuti spriječio da se upiše u strijelce.

Sjajna izmjena

Na početku produžetka trener Dinama Ante Čačić uveo je Drmića umjesto Moharramija, a ta odluka se pokazala ispravnom nakon samo 47 sekundi. Baturina je dobio loptu na desnom krilu, ubacio prizemni centaršut na pet metara gdje je utrčao Drmić i još jednom pokazao odličan osjećaj za gol.

Konačni rezultat postavio je Ljubičić pogodivši mrežu iz velike blizine nakon kombinacije s Menalom i Ivanušecom.

Ranije u srijedu prolazak u polufinale osigurao je i Šibenik koji je kao gost sa 2-0 svladao drugoligaša BSK iz Bijelog Brda, dok se još u utorak u polufinale plasirao i Slaven Belupo koji je na svom terenu sa 2-0 svladao vodeći sastav druge lige Rudeš. Posljednji polufinalist bit će poznat kasnije u srijedu kada svoj četvrtfinalni susret odigraju Osijek i Hajduk.

Ždrijeb parova polufinala održat će se u ponedjeljak.

TIJEK UTAKMICE

Četvrtfinale Kupa

Dinamo - Lokomotiva (3:1)

(Špikić 55', Drmić 91', Ljubičić 117'/ Goričan 37')

Sastavi:

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Moharrami, Šutalo, Perić, Ljubičić - Mišić, Bulat - Špikić, Baturina, Ivanušec - Petković

Lokomotiva (4-2-3-1): Čavlina - Cipetić, Mersinaj, De Haas, Pivarić - Marić, Bubanja - Aliyu, Stojković, Goričan - Kačavenda

----

120' Kraj utakmice.

117' Ono što nije napravio Baturina, odradio je Ljubičić nakon lijepe akcije na malom prostoru. Dinamo je u polufinalu kupa.

115' Baturina je imao veliku šansu za završiti priču, ali opet brani Čavlina u situaciji jedan na jedan.

114' Menalo puca iz teškog kuta prema prvoj stativi, tamo je Čavlina.

109' Menalo opasno puca, Čavlina izbacuje preko grede.

108' Probao je Drmić atraktivno petom, ali Čavlina se ne dozvoljava iznenaditi.

106' Petković izlazi, ulazi Ristovski.

105' Prvi produžetak je završen.

103' Petković je imao veliku priliku da potvrdi plasman dalje u polufinale, ali promašio je cijela vrata.

100' Tuci dobiva žuti karton zbog simuliranja.

96' Izašli su Bubanja i Goričan, a ušli su Smakaj i Tuci.

91' Ušao je Drmić umjesto Moharramija. Josip Drmić je odmah po ulasku sjajno pogodio u prvi kut nakon prizemnog ubačaja Baturine.

Kraj regularnog dijela, slijede produžeci.

91' Velika opsada Lokmotivinog gola, Modri su pucali četiri puta u istom napadu, a Čavlina je sa pet metara odlično obranio udarac Ademija.

90' Igrat će se još najmanje tri minute.

89' Petković glavom šutira nakon odličnog ubačaja Menala, odlazi malo preko vrata.

84' Izlaze Špikić i Perić, a ulaze Menalo i Theophile.

81' Opreznije su momčadi u završnici utakmice.

75' Izlazi Aliyu, a ulazi Žilinski.

74' Sada Kulenović ima ogromnu priliku, Livaković odlino brani nogom u situaciji jedan na jedan.

71' Baturina pogađa gredu još jednom, ovaj puta je šutirao sa 16 metara nogom.

68' Utakmica strašnog intenziteta, Baturina je iz kontre dodao za Ademija koji nije zahvatio loptu na pravi način s pet metara.

64' Baturina promašuje veliku priliku iz kontre, no označeno je zaleđe.

63' Kulenović je nakon jedne kontre sjajno šutirao, lopta se odbila do Stojkovića koji s četiri metra promašuje prazan gol.

62' Baturina glavom trese prečku, Perić iz nastavka akcije puca preko vrata.

58' Mišić opalio, lopta odlazi daleko od vrata.

54' Sjajna lopta u prostor Mišića za Špikića koji ovaj put zabija veliku priliku.

51' Lokomotiva je već dva puta opasno izašla u kontru, Aliyu je dirao loptu Stojkovića koja je vjerojatno išla u mrežu i time svojoj momčadi oduzeo pogodak. Velika glupost Nigerijca.

49' Baturina je pokušao iznenaditi Čavlinu, no mladi Nikola je siguran u intervenciji.

48' Prvi prijete gosti u nastavku, puca Stojković u Livakovića.

46' Kapetan Ademi je u igri umjesto Bulata. Kulenović je na travnjaku umjesto Kačavende.

Kraj prvog poluvremena! Lokosi su iznenadili Dinamo u 37. minuti, Modri su imali nekoliko prilika, ali je rezultat ostao na strani gostiju.

46' - Igrat će se još dvije minute sučeve nadoknade

45' - Najbolja prilika Dinama na susretu! Ljubičić je krasno proigrao Špikića, ali Čavlina brani čisti zicer dinamovog asa!

44' - Probao je sada Ivanušec, vjerojatno najaktivniji igrač Dinama u prvom dijelu, ali brani Čavlina

43' - Lijepa kombinacija Petkovića i Ivanušeca, ali je obrana Lokomotive na vrijeme zaustavila veznjaka Dinama

41' - Bulat je lijepo proigrao Špikića, on je pucao, ali se lopta odbila od bloka i odlazi u korner

37' - GOOOOOL! Lokomotiva stigla do iznenađujućeg vodstva! Stojković je krasno proigrao Goričana koji je matirao Livakovića i to je 1:0!

36' - Lokomotiva se čvrsto, kompaktno brani, Dinamo ne pronalazi rupe u obrani

28' - Krasna kombinacija Lokomotive, Alyu je lijepo petom ostavio za Cipetića, ali ovaj puca točno u Livakovića

24' - Za sada bez velikih uzbuđenja, valja izdvojiti samo pokušaj Ivanušeca iz 12. minute

16' - Bulat je probao iz daljine, ali je lopta protutnjala iznad gola

12' - Probao je Perić glavom nakon kornera, ali odlazi iznad gola

12' - Špikić je krasno proigrao Ivanušeca na drugoj stativi, pucao je veznjak Dinama, lopta se od bloka nezgodno odbila, ali Čavlina brani. Bila je to pozicija s koje je u nedjelju zabio Hajduku... Očito mu paše

8' - Stojković je ostao ležati nakon jednog duela, krvari mu iz nosa, ali nadamo se da će sve biti u redu

5' - Kombinirao je sada Dinamo, na kraju je pucao Ljubičić, ali je bio u zaleđu

1' - Počeo je susret na Maksimiru

----

U srijedu se igraju tri utakmice SuperSport Kupa, a već od 12:30 igrali su BSK Bijelo Brdo i Šibenik. Od 15 sati na Maksimiru se igra gradski derbi između Dinama i Lokomotive, dok se od 18 sati u Gradskom vrtu igra derbi dana između Osijeka i Hajduka. Jedna utakmica odlučuje o putniku u polufinale, a tamo tri kluba čeka Slaven Belupo koji je ranije svladao Rudeš.

Dinamo na Maksimiru čeka Lokomotivu te su veliki favoriti. Na mlin im ide i velika pobjeda u nedjeljnom derbiju, kada su s lakoćom svladali Hajduk 4:0. Lokomotiva na Maksimir dolazi nakon dva povezana poraza u HNL-u: Rijeka je bila bolja 2:1, dok je Gorica slavila na domaćem terenu s 1:0. Svakako su dobre vijesti da se na teren vratio Lukas Kačavenda, ponajbolji igrač prošle sezone.

"Veliki respekt Lokomotivi, sve naše utakmice u zadnje vrijeme su tijesne i neizvjesne, iako smo pobijedili zadnja tri dvoboja. Ne očekujem laganu utakmicu, već složnu i motiviranu Lokomotivu koja će nam pružiti veliki otpor. Ovo je za nas veliki podražaj, želimo potvrditi da smo u dobrom psihofizičkom stanju, da smo spremni prezentirati kvalitetu i optimist sam oko pravog pristupa svojih igrača", rekao je trener Dinama Ante Čačić.

Sve tri utakmice možete pratiti na kanalu MAXSport 1.