Dinamo pobijedio i kijevski Arsenal

Zagrebački Dinamo upisao je novu pobjedu na slovenskim pripremama. Modri su s 1:0 pobijedili kijevski Arsenal, a jedini pogodak na utakmici zabio je Duje Čop.

1.7.2013.
20:00

Šarena momčad Dinama bila je tijekom cijele utakmice bolja od osmoplasirane ekipe ukrajinskog prvenstva, a pobjednički pogodak zabio je Duje Čop u 74. minuti.

Dinamovog napadača pronašao je dugom loptom Joe Šimunić, obrana Arsenala nije dobro reagirala, a Čop je pogodio za vodstvo.

Ukrajinci su najbolju priliku imali u 55. minuti, kada je Shatski pucao iz blizine, ali udarac je obranio odlični mladi Dinamov golman Marko Mikulić, koji je u drugom dijelu zamijenio prvog vratara Pabla Migliorea.

Unatoč odličnom dojmu, trener Kruno Jurčić neće po dobrom pamtiti ovu utakmicu jer su mu se ozlijedili Ante Rukavina i Fatos Beqiraj. Rukavina je zbog ozljede vrata dobio i Schanzov ovratnik, dok je Beqiraj zbog ozljede gležnja morao napustiti teren.

Dinamo u utorak igra posljednju utakmicu na slovenskim pripremama, a protivnik će mu biti rumunjski Poli Timisoara.