DINAMO OSTAO BEZ POBJEDE U ISTRI: / Posljednja momčad HNL-a iznenadila Modre, Sigali pocrvenio, Istri poništen gol

Vodeća momčad prvenstva nije uspjela u Puli stići do pobjede i iskoristiti posrtanje Rijeke u subotu navečer protiv Slaven Belupa.

24.9.2017.
18:44
Dusko Marusic/PIXSELL

Dinamo je od prve minute zagospodario terenom. Domagoj Antolić na početku je susreta prvo pronašao Moru, a potom i Soudanija, ali je oba puta dobro reagirao Ivušić. Olmo je probao iz daljine u 12. minute, no vratar Istre bio spreman.

Soudani je malo potom gurnuo u priliku Henriqueza, ali Čilenaac nije uspio po teškom terenu dobro iskontrolirati loptu.

Modri su nastavili prijetiti. Alžirac je u 26. minuti tukao ravno u Ivušića.

Međutim, Istra je na kraju imala veliku prigodu šokirati vodeću momčad prvenstva. Mitrevski je ubacio za Matjaža, a ovaj je s pet metara prebacio cijela vrata.

Dinamo je u nastavku nastavio napadati. Antolić je pronašao Soudanija u 53. minuti, njegov udarac glavom završio je iznad gola. Tri minute kasnije isti je igrač iz blizine osao loptu pored gola poslije dobrog centaršuta Stojanovića.

Henriquez je bio blizu gola u 58. minuti, Soudani ga je dobro pronašao nakon ubačaja Stojanovića, ali je Čileanac tukao pored gola.

Hodžić je ušao u igru u 72. minuti. Odmah se našao u prilici. Sosa ga je pronašao, ali je njegov volej obranio Ivušić.

U 87. minuti crveni karton dobio je Sigali nakon prekršaja nad Ofosuom. Argenrtinac je bio posljednji čovjek obrane.

Vojnović je odmah zabio gol u 87. minuti, ali sudac je označio zaleđe. Puljani su se buniili, ali je bilo vidljivo da je Vojnović bio ispred braniča Dinama.

Ključne situacije s utakmice pogledajte ovdje.

UŽIVO:

Istra 1961 - Dinamo 0:0

Istra 1961: Ivušić - Escoval, Mitrevski, Bertoša - Hadžić, Puclin, Grujević, Čuljak - Ofosu, Vojnović - Matjaž.

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Sosa - Doumbia - Soudani, Antolić, Moro, Olmo - Henriquez.

86' Crveni karton za Sigalija zbog prekršaja na igraču Istre.

75' Sosa je ubacio do Hodžića, koji je tukao preko gola.

64' Ofosu je prošo po desnoj strani, ali Stojanović na vrijeme blokirao njegov centaršut.

58' Stojanović je opet ubacio na drugu vratnicu, Soudani potom poslao povratun vdo Henriqueza, koji ju je iskosa posalo kraj desne vratnice.

56' Stojanović je ubacio s desne strane na drugu , a Soudani je zakasnio na loptu. Bila je to dobra prilika za Modre.

54' Antolić je iz kornera ubacio u kazneni prostor, Soudanija je tukao glavom, ali je lopta završila iznad gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Modri imaju veći posjed lopte i nižu prilike od prve minute, ali još uvijek nisu pronašli recept za domaćina.

36' Doumbia je tukao s oko 25 metara, lopta je otišla iznad gola.

27' Velika prilika za Istru. Mitrevski je ubacio, a Matjaž je s par metara uklizao i poslao loptu visoko preko gola.

26' Antolić je izveo korner nakon kojeg je Soudani bio u prilici, ali nije najbolje udario loptu.

21' Dinamo je bolji. Ima 59 posto loptu u svojim nogama te su uputili četiri udarca.

14' Henriquez je tukao iz okreta s lijeve, ali je lopta otišla kraj gola.

7' Zbog navedenog travnjak na Aldo Drosini nije u idealnom stanju.

5' 'U Puli je danas pala velika količina kiše, vidjeli smo nekoliko puta pljusak i tuču, a nevrijeme je zamalo dovelo u pitanje odigravanje utakmice. Ipak, prije dva sata vrijeme se smirilo, kapetani i sudac Matoc po dolasku na stadion pregledali su teren i odlučeno je da se utakmica igra', objavio je Dinamo na službenoj stranici.

3' Antolić je ubacio s lijeve strane, a Moro je s par metara loptu poslao u ruke Ivušića.

1' Počela je utakmica.