DINAMO GRABI PREMA NASLOVU: / Mamićevi stranci srušili Rijeku, ovako uvjerljiv poraz Kekovih trupa nitko nije očekivao

Nogometaši Dinama pobijedili su Rijeku u derbiju 23. kola hrvatskog prvenstva. Modri su na svome Maksimiru slavili s 3:0, nanijevši Riječanima prvi ovosezonski ligaški poraz.

21.2.2016.
19:01

DINAMO - RIJEKA 3:0

DINAMO: Eduardo - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Matel - Antolić, Rog, Šovšić - Soudani, Hodžić, Fernandez

RIJEKA: Vargić - Ristovski, Mitrović, Bradarić, Zuta - Močinić, Maleš, Brezovec - Tomasov, Bezjak, Gavranović

STRIJELCI: 1:0 Soudani (64), 2:0 Sigali (83), 3:0 Soudani (90+2)

Dinamo sada na vrhu ljestvice ima 51 bod, pet više od Riječana koji su igubili prvi put ove sezone, ali imaju čak deset remija. Bio je ovo treći ovosezonski okršaj ovih klubova: nakon remija u (0:0) kolovozu na Maksimiru i pobjede Rijeke na Rujevici (2:1) u listopadu, momčad Zorana Mamića je konačno pronašla recept za tri boda.

Pred samo 10.000 gledatelja prvo poluvrijeme nije ponudilo osobito uzbudljiv nogomet. Dinamo je imao veći posjed lopte, a Riječani su pokušavali napraviti nešto iz kontranapada u kojima je najopasniji bio Tomasov. Najbolju priliku ipak su imali domaći u 25. minuti kada je Šovšić izveo korner, a natrčali Sigali pogodio vratnicu.

Ćorić i Machado unijeli živost

Mamić je na poluvremenu napravio dvije zamjene koje su se pokazale ključnima. Machado i Ćorić su zamijenili Šovšića i Roga i to je Modrima donijelo puno više živosti u igri. Dinamo je poveo u 64. minuti kada je kapetan Antolić osvojio veliki prostor i sjajno proigrao Soudanija, a Alžirac izbio sam pred Vargića i smjestio loptu u mrežu.

U 83. minuti Ćorić je nabacio iz slobodnog udarca, a Sigali glavom matirao riječkog golmana. Gosti se od toga više nisu oporavili, a u drugoj minuti sudačke nadoknade su primili i treći gol. Vargić je napravio veliku pogrešku i gurnuo loptu prema Soudaniju koji je iskoristio poklon i zabio za konačnih 3:0.

DERBI U OTUŽNOM AMBIJENTU: Evo kako je izgledalo nadmetanje Dinama i Rijeke

Rijeka u sljedećem kolu u jadranskom derbiju dočekuje Hajduk na svojoj Rujevici, dok Dinamo na Maksimiru igra protiv Splita.

REZULTATI 23. KOLA:

Dinamo - Rijeka 3-0 Slaven Belupo - Osijek 1-0 Istra 1961 - Inter 1-2 Lokomotiva - Hajduk Split 2-1 RNK Split - Zagreb 1-0

LJESTVICA:

1. Dinamo Zagreb 23 15 6 2 46 15 51 2. Rijeka 23 12 10 1 37 16 46 3. Hajduk Split 23 12 6 5 32 17 42 4. RNK Split 23 9 9 5 24 19 36 5. Lokomotiva Zagreb 23 10 3 10 36 35 33 6. Inter Zaprešić 23 5 11 7 22 33 26 7. Slaven Belupo Koprivnica 23 5 9 9 25 31 24 8. Istra 1961 Pula 23 4 8 11 20 36 20 9. Osijek 23 4 8 11 15 31 20 10. NK Zagreb 23 1 6 16 17 41 9

IZ MINUTE U MINUTU:

90+3' - KRAJ UTAKMICE! DINAMO JE POBIJEDIO S 3:0.

90+2' - Veliku je pogrešku napravio Vargić, lopta je došla do Soudanija koji je zabio svoj drugi današnji gol.

90+1' - GOOOOOL! DINAMO VODI 3:0.

90' - Dinamo mirno čuva prednost i čeka kraj utakmice.

83' - Ćorić je nabacio iz slobodnog udarca, a Sigali glavom matrao Vargića.

83' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI 2:0.

82' - Zadnja izmjena kod gostiju: izašao je ozlijeđeni Ristovski, a ušao Bertoša.

78' - Ćorić se vratio u igru sa zavojem na desnoj ruci.

77' - Izašao je Gavranović, a u igri je Rumunj Matei.

75' - Ukazuje se sada pomoć Ćoriću, pitanje je hoće li nastaviti utakmicu.

72' - Pucao je Pjaca, ali Vargić je zaustavio loptu.

71' - Kod gostiju je izašao Brezovec, a ušao Balaj.

68' - Pokuašo je Antolić iz slobodnjaka, ali nije bio precizan.

66' - Ćorić je pucao s vrha šesnaesterca, ali pored gola.

64' - Antolić je osvojio puno prostora i sjajno proigrao Soudanija koji je izbio sam pred Vargića i smjestio loptu u mrežu.

64' - GOOOOOL! DINAMO VODI 1:0.

63' - Zadnja izmjena kod domaćih: ušao je Pjaca umjesto Hodžića.

59' - Zabio je sada Soudani glavom, ali je gol opravdano poništen zbog zaleđa.

58' - Pucao je Ćorić s 20-ak metara, ali nije bio precizan.

57' - Žuti karton za Brezovca zbog zadržavanja igre.

54' - Nastavlja se igrati kao u prvom dijelu: Dinamo ima veći posjed lopte, ali nema previše uzbuđenja.

50' - Žuti karton za Sigalija zbog prekršaja na Gavranoviću.

46' - Dinamo je napravio dvije izmjene: u igri su Machado i Ćorić, a u svlačionici su ostali Šovšić i Rog.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME U MAKSIMIRU.

45' - ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME: REZULTAT JE 0:0.

44' - Opet je Tomasov prošao po desnoj strani i ubacio na peterac, ali je Sigali još jednom izbio loptu.

43' - Gosti traže jedanaesterac nakon duela Tomasova i Sigalija u kaznenom prostoru, ali Vučemilović je pokazao da se igra dalje.

40' - Tomasov je projurio po desnoj strani, ali Sigali je uspio izbiti loptu u korner.

35' - Prema službenim podacima, na tribinama je 10.000 navijača. Premalo za derbi dviju trenutno najboljih hrvatskih momčadi.

31' - Rijeka je pokušala zaprijetiti iz kontre, ali nije bilo opasnosti za domaće.

29' - Matel je zadobio udarac, ali ipak nastavlja utakmicu.

25' - VRATNICA! Šovšić je izveo korner, a Sigali dotrčao iz drugog plana i poslao loptu u stativu.

24' - Nakon kombinacije iz slobodnog udarca iskosa s desne strane pucao je Šovšić, ali Vargić je to obranio.

19' - Prilično mirna utakmica u Maksimiru, zasad nema velikih prilika.

15' - Armada je zasad puno glasnija, hoće li im se Rijeka odužiti za podršku?

11' - Probudila se i Rijeka koja je imala korner, pa slobodni udarac s desne strane, no od svega nije bilo ništa.

8' - Prva prilika za Dinamo. Hodžić je opalio sa šest metara, ali lopta je završila preko gola.

7' - Tomasov je gurnuo loptu prema Gavranoviću, ali brži je bio Eduardo.

4' - Dinamo na početku ima više loptuu nogama, ali bez konkretnog učinka.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Na tribinama je samo oko 7000 gledatelja, a od toga oko tisuću otpada na gostujuće navijače.

0' - Najveće iznenađenje u sastavu Dinama svakako je Damir Šovšić koji je dobio mjesto u veznom redu umjesto Machada.

0' - Još je pet minuta ostalo do početka velikog derbija koji bi itekako mogao utjecati na daljnji tijek borbe za naslov