DINAMO – ASTANA 1-0: / Gavranović ušao pa zabio gol - Dinamo bez primljenog gola maršira na Young Boyse i LP!

Hrvatski prvak odigrao je uzvratnu utakmicu pretkola Lige prvaka

14.8.2018.
21:04
Pixsell

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u posljednje, 4. pretkolo Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu 3. pretkola na svom terenu pred 12.000 gledatelja svladao kazahstansku Astanu sa 1-0 (0-0) što mu je uz uspjeh od 2-0 iz prve utakmice prije tjedan dana donijelo ukupnu pobjedu od 3-0.

Strijelac jedinog gola bio je Mario Gavranović u 74. minuti.

Hrvatski je prvak rutinski sačuvao prednost ostvarenu prije tjedan dana u glavnom gradu Kazahstana. Iako nije pokazivao preveliku ambicioznom u napadačkoj fazi igre, Dinamo je u potpunosti kontrolirao događanja na terenu te gosti iz Astane nisu pronalazili način kako ozbiljnije zaprijetiti Zagorcu na vratima Dinama.

U prvom poluvremenu Dinamo je u dva navrata imao dobre situacije pred suparničkim golom, no udarac Hajrovića s vrha kaznenog prostora u 18. minuti Erić je uspio skrenuti u korner, dok je Ademi iz dobre pozicije u 43. minuti sa sedam-osam metara poslao loptu daleko preko gola.

Gosti su u prvih 45 minuta stvorili samo jednu situaciju pred domaćim golom, ali udarac Jange glavom sa 10-ak metara prošao je pored gola.

Početak drugog poluvremena počeo je novom prilikom Astane, ali je Henriquez sa 16 metara iskosa pucao ravno u Zagorca. Dinamo je odgovorio u 57. minuti nakon lijepe kombinacije Gojaka i Gavranovića udarac sa 16 metara oprobao je Olmo no bio je neprecizan.

Odličan je bio Zagorac

Vratar Dinama Zagorac istaknuo se u 68. minuti kada je odličan udarac Majevskog s više od 20 metara koji je išao pod gredu izbio u korner.

Dinamo je poveo u 74. minuti kada je ubačaj Leovca sretno stigao na glavu Gavranovića, a ovaj je preciznim udarcem glavom svladao Erića.

Astana se umalo spasila poraza u Zagrebu u sudačkoj nadoknadi kada je Kbananga odličnim udarcem sa 30-ak metara pogodio prečku.

Dinamo će u 4. pretkolu igrati protiv švicarskog prvaka Young Boysa. Prva utakmica igrat će se 22. kolovoza u Bernu, dok je uzvrat 28. kolovoza u Zagrebu.

90+4 Kraj utakmice!

74' GOOOOOL! Leovac je odlično uposlio novog igrača na terenu - Marija Gavranovića, koji glavom od trave neobranjivo gađa mrežu, Dinamo ima 1-0 i gotovo siguran prolaz u sljedeće pretkolo!

57' Odlična šansa za Danija Olma! Stojanović i Gavranović kombiniraju sjajno, Švicarac daje povratnu loptu za Olma, ali Španjolac promašuje izglednu šansu.

49' Astana je počela bolje u nastavku - Janga dodaje Henriqueu koji bježi obrani Modrih, ali puca ravno u Zagorca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Kraj je prvog poluvremena. Dinamo i dalje ima ugodnu prednost od dva pogotka iz prvog susreta.

38' Janga gađa glavom, ali udarac ide pored Zagorčevog gola!

36' Gojak udara nakon što se Stojanovićev ubačaj odbio od bloka i došao mu na nogu - lopta ide preko vratiju!

19' Odličan šut Hajrovića sa 15 metara, ali sjajno to brani Erić i izbija loptu u korner.

9' Oršić je iskušao udarac iz daljine, ali to nije opasno po vrata Astane. Dinamo bolji na otvaranju utakmice.

5' Hajrović i Stojanović kombiniraju na lijevoj strani - Hajrović ubacuje, ali na mjestu je Erić koji hvata loptu.

3' Oršić izvodi korner s lijeve strane, izbio ga je Kleinheisler u još jedan udarac iz kuta. Ovaj put izveo ga je Hajrović, ali loptu čisti Erić, ništa od pogotka za Modre.

1' Počinje utakmica na Maksimiru!