'Neka preuzme arbitražu i odredi granicu između Hrvatske i Slovenije'
Uspjeh nekadašnjeg braniča Maribora, koji je nakon igračke karijere s tim klubom osvojio i tri naslova prvaka Slovenije, a onda bio i slovenski izbornik, najveći je rezultat nekog slovenskog nogometnog trenera u inozemstvu do sada.
'Germanski mentalitet'
"Kek je hrvatsko prvenstvo s Rijekom osvojio u konkurenciji s mnogo bogatijim zagrebačkim Dinamom, pa se radi o pobjedi Davida nad Golijatom i rijetkom slučaju u Europi da financijski slabiji klub osvoji naslov jer je to osim Rijeci ove godine uspjelo samo Monacu u francuskom prvenstvu", navodi u komentaru ljubljansko
"Kek je iz sezone u sezonu s Rijekom filigranski i upornim radom stvarao pobjedničku ekipu iako je svake sezone ostajao bez nekoliko najboljih igrača, a to je uspijevao zbog profesionalizma, trenerske filozofije koja zbog Kekovog igranja u Austriji ima i 'germanski' prizvuk', te zato što je sve bazirao na struci", piše vodeći slovenski list.
Ljubljanski
"Keka su u Rijeci prije četiri godine mnogi dočekali sa skepsom, ali je sada slijedilo oduševljenje jer je dokazao svu kvalitetu slovenske nogometne struke - kad mu je bilo najteže, trenerskom je znanju dodavao germanski mentalitet kojem se naučio u Austriji, a naslov prvaka s Rijekom njegov je prvi nogometni doktorat", piše sa oduševljenjem
'Političari mogu samo sanjati'
Naravno, ni u nogometu u Sloveniji ne može bez politike, pa tako vodeće
"Nikad u 26 godina nije Slovenija tako jedinstveno navijala za neki projekt u Hrvatskoj kao što je to bio rad Keka u riječkom klubu i nikad do sada Hrvatska nije bila oduševljena uspjehom koji je u njoj postigao neki Slovenac", piše vodeći slovenski list u komentaru.
Politički je intonirana i dosjetka na portalu
403 Forbidden
EP RUKOMET