POVRATAK HNL-A / Derbi Kranjčevićeve ulice odlučio je jedan jedini pogodak: Novi trener nije izazvao pozitivan šok kod Rudeša

Počelo je osmo kolo HNL-a

15.9.2023.
20:00
Pixsell

U prvom ogledu 8. kola HNL-a nogometaši Lokomotive su u Kranjčevićevoj ulici, kao domaćini, pobijedili Rudeš 1-0 (1-0) i time produbili krizu novog prvoligaša.

ZAOŠTRIT ĆE KONKURENCIJU /

Izbacio Talijane u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a sada je potpisao za Hajduk: U HNL se vraća nakon 12 godina

Lokomotiva je upisala drugu ligašku pobjedu ove sezone i to drugu u nizu, a za nju je zaslužan bio Indrit Tuci koji je u 39. minuti postigao jedini gol na susretu. Zabio je pritom Tuci sjajno iz slobodnog udarca, s 25 metara.

Rudeš je upisao sedmi poraz u osmom nastupu, a barem na početku pozitivni šok nije donio ni novi trener Toni Golem.

Najraspoloženiji igrač na terenu od početka je bio Tuci te je upravo on bio režiser najbolje šanse u uvodnom dijelu susreta. U 22. minuti je pucao, ali pored vrata. Nekoliko minuta prije toga također je domaćin zaprijetio, ali je Kanižaj krivo reagirao u vrlo dobroj situaciji.

Nakon toga se plahi Rudeš donekle oslobodio domaćeg pritiska te je u 29. minuti zaprijetio Petković. Deset minuta kasnije zatresla se mreža i na majstorski je način sve obavio Tuci. Namjestio je loptu na 25 metara te odlično pogodio iz slobodnog udarca za 1-0 Lokomotive.

Još je manje uzbuđenja bilo u nastavku, a uspavanku je opet prekinuo Tuci. Zaprijetio je u 64. minuti, ali je spreman bio gostujući vratar Kralj.

Unatoč minimalnom i varljivom vodstvu od 1-0 Lokomotiva je sve do kraja čuvala prednost i osvojila tri boda. U posljednjih deset minuta Rudeš je tek jednom došao do prilike, ali je Pasariček bio neprecizan.

U subotu se igraju nove dvije utakmice ovog kola, od 17 sati se sastaju Dinamo i Slaven Belupo u Zagrebu, a od 19.30 sati, u derbiju kola, Rijeka i Osijek na Rujevici. Kolo završava u nedjelju utakmicama Gorice i Hajduka od 17 sati, odnosno, Varaždina i Istre 1961 od 19.15 sati.

BKFC 50 iz Denvera ekskluzivno gledajte 23. rujna na streaming platformi Voyo.