Dejan Lovren će pamtiti ovaj dan. Nakon što je nedavno svojim golom na Anfieldu srušio Liverpool, u subotu je zabio Manchester Unitedu na Old Traffordu.

19.10.2013.
18:10

Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren postigao je drugi pogodak u dresu Southamptona u engleskoj Premierligi, a njime je Svecima donio veliki bod na Old Traffordu protiv prvaka Manchester Uniteda.

Igrala se 88. minuta utakmice kada je Southampton izborio korner sa svoje lijeve strane napada. James Ward-Prowse odlično je zavrnuo loptu prema petercu, gdje je u velikoj gužvi naš Lovren postavio nogu, te uz malo sreće izjednačio na 1:1.

Lopta je na putu do mreže prošla i kroz noge Davidu De Gei. Očito se Lovren specijalizirao za pogotke slavnim klubovima u Premeirligi, s obzirom da je prvijenac postigao u pobjedi nad Liverpoolom 1:0.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, tako da je Southampton, barem privremeno, ostao četvrti, dok je United tek osmi, s već osam bodova zaostatka za vodećim Arsenalom.

Topnici su na svom Emiratesu sjajnom predstavom razbili Norwich sa 4:1, čime su ponovno samostalno izbili na vrh premierligaške ljestvice. Arsenal je poveo u 18. minuti preko Jacka Wilsherea, a cijela akcija za gol će zasigurno kandidirati za jednu od najljepših ove sezone. Santi Cazorla, Olivier Giroud i Wilshere su u pet dodavanja iz prve izigrali pet domaćih nogometaša, nakon čega je Wilshere, također iz prve, u situaciji jedan na jedan s vratarom postigao svoj drugi pogodak ove sezone.

Rezultat se nije mijenjao sve do 58. minute utakmice kada je Giroud ponovno asistirao, točnije ubacio s desne strane kaznenog prostora prema petercu, a u njemu je najviši bio Mesut Özil, za svoj prvijenac u Premierligi.

Točno 20 minuta prije kraja Jonathan Howson smanjio je prednost domaćina na 1:2, no Arsenal s nova dva pogotka u posljednjih sedam minuta susreta rješava pitanje pobjednika. Aaron Ramsey zabio je na asistenciju Jacka Wilsherea, a potom je i Velšanin upisao asistenciju za drugi pogodak Özila na utakmici.

Arsenal sada na prvenstvenoj ljestvici ima 19 bodova, dva više od londonskog rivala Chelseaja, koji je s istim rezultatom slavio protiv Cardiffa.

Poveli su gosti iz Walesa preko Jordona Mutcha, koji je iskoristio lošu komunikaciju između Davida Luiza i vratara Petra Čecha. Brazilski je stoper propustio jednu vraćenu loptu, misleći da će ju Čech pokupiti, no on nije bio ni blizu iste, pa je Mutch iskoristio ponuđeno i doveo goste u vodstvo.

Cardiff se dobro branio sve do 33. minute kada je Samuel Eto'o lukavo izbio loptu gostujućem vrataru Marshallu, u trenutku kada je ovaj udarao istom o travnjak, nakon čega ju je imao namjeru ispucati. Neshvatljivo je zašto je to radio, s obzirom da mu je Eto'o stajao na svega pola metra od lopte. Kamerunac je uzeo loptu, umalo ju izgubio, no ona je ipak došla do Edena Hazarda koji zabija za 1:1.

Belgijski i kamerunski reprezentativci zamijenili su uloge asistenta i strijelca u 66. minuti za vodstvo Chelseaja, a susret je prelomljen 12 minuta kasnije, kada je Oscar 'bombom' s vrha šesnaesterca zabio za 3:1. Pobjedu je solo akcijom, ali i uz veliku pomoć gostujućeg vratara, potvrdio svojim drugim pogotkom na utakmici Hazard.

Spomenimo i da je Everton s 2:1 na Goodisonu slavio protiv Hull Cityja, te da je naš Nikica Jelavić cijelu susret odgledao s klupe za pričuve.

West Ham - Manchester City 1-3 (Vaz Te 58 / Agüero 16, 51, Silva )

Arsenal – Norwich 4-1 (Wilshere 18, Özil 58, 88, Ramsey 83 / Howson 70)

Chelsea – Cardiff 4-1 (Hazard 33, 82, Eto'o 66, Oscar 78 / Mutch 10)

Everton – Hull City 2-1 (Mirallas 8, Pienaar 57 / Sagbo 30)

Manchester United – Southampton 1-1 (Van Persie 26 / Lovren 88)

Stoke City – West Brom 0-0

Swansea – Sunderland 4-0 (Bardsley 57-ag, De Guzman 58, Bony 64-11m, Chico 80)

Ljestvica: 1. Arsenal 8 6 1 1 18-9 19 2. Chelsea 8 5 2 1 14-5 17 3. Liverpool 8 5 2 1 13-7 17 4. Manchester City 8 5 1 2 20-9 16 5. Southampton 8 4 3 1 8-3 15 6. Everton 8 4 3 1 12-10 15 7. Tottenham 7 4 1 2 6 5 13 8. Manchester United 8 3 2 3 11-10 11 9. Hull City 8 3 2 3 7-9 11 10. Newcastle 8 3 2 3 11-14 11 11. Swansea 8 3 1 4 12-11 10 12. Aston Villa 7 3 1 3 9-8 10 13. WBA 8 2 4 2 7-6 10 14. West Ham 8 2 2 4 8-8 8 15. Stoke 8 2 2 4 4-7 8 16. Cardiff 8 2 2 4 8-13 8 17. Fulham 7 2 1 4 5-9 7 18. Norwich 8 2 1 5 6-13 7 19. Crystal Palace 7 1 0 6 5-13 3 20. Sunderland 8 0 1 7 5-20 1