DEBI ZA PAMĆENJE: / Kalinić zabio već u prvoj utakmici za Fiorentinu

Hrvatskom nogometnom reprezentativcu Nikoli Kaliniću nije dugo trebalo da se u najboljem mogućem svjetlu predstavi navijačima Fiorentine čiji je igrač službeno postao u petak.

15.8.2015.
21:35
PIXSELL, Goran Stanzl

Toskanci su u prijateljskoj utakmici svladali grčki Iraklis s 2:1, a Kalinić je već u 16. minuti postigao vodeći pogodak. Grci su izjednačili u 26. minuti preko Emanuela Perronea, a samo dvije minute kasnije Slovenac Josip Iličić je postavio konačan rezultat.

Devetka na leđima

Od brojne hrvatske kolonije u Fiorentini u ovoj je utakmici, osim Kalinića, igrao i mladi Ricardo Bagadur, dok Ante Rebić i Milan Badelj nisu bili u kadru.

Kalinić je, podsjećamo, u Fiorentinu stigao iz ukrajinskog Dnjipra koji je dobio oko šest milijuna eura odštete. Bivši napadač Hajduka u Firenci će nositi broj devet koji je svojedobno na leđima imao i legendarni Gabriel Batistuta.