EL / Debakl hrvatskog trenera u Europskoj ligi: Njegova momčad primila čak sedam komada

Nizozemci su deklasirali Šahtar.

16.3.2023.
21:53

Nizozemski Feyenoord je u četvrtak navečer u Rotterdamu, u uzvratnoj utakmici osmine finala Europa lige, pregazio Šahtar Igora Jovićevića 7:1 i nanio mu jedan od najtežih europskih poraza u povijesti. Prva utakmica u Poljskoj završila je 1:1, a Nizozemci su u uzvratu uvjerljivom pobjedom osigurali plasman u četvrtfinale.

Već u 9. minuti Santiago Tomas Gimenez zabio je na asistenciju Jahanbakhsha za 1:0, u 24. je Kokcu povisio na 2:0, a isti igrač je jedanaest minuta kasnije iz penala potvrdio prolazak Feyenoorda. No, Ukrajinci su se potpuno raspali u nastavku u kojem su primili još četiri gola. Bila je to prava noćna mora za Šahtar…

Idrissi je već u 49. povisio na 5:0, a nakon što je Jovićević promijenio četiri igrača, a Feyenoord tri, golijada se nastavila. U razmaku od 60. do 67. minute zabili su Idrissi, Jahanbakhsh i Danilo. Poraz Šahtara tri minute prije kraja ublažio je Kelsy.

Sve u svemu, Igor Jovičević htjet će ovu noć što prije zaboraviti.