DEBAKL BARCELONE U TORINU: / Juventus na krilima Dybale stigao do uvjerljive pobjede, Kataloncima treba novo čudo

11.4.2017.
22:33

Juventus je od prve sekunde krenuo pritiskati zadnju i veznu liniju Barcelone te jasno dao do znanja Kataloncima da ih u Torinu čeka težak zadatak. Presing se domaćoj momčadi isplatio već u 7. minuti.

DVA GENIJALCA NA DJELU: /

Messi i Buffon oduševili u istoj akciji

Cuadrado se ušetao sa desnog krila u kazneni prostor, pričekao oslobađanje Paula Dybale koji je sa 7-8 metara udesno od vrata Barcelone prihvatio loptu, okrenuo se i lijevom nogom pogodio u suprotnu malu mrežicu pokraj nemoćnog Marc-Andrea ter Stegena.

Asistencija Mandže

U 21. minuti Barcelona je došla u sjajnu priliku za izjednačenje. Messi je sjajnim dodavanjem izbacio Iniestu koji je pravovremeno ušao iza leđa Juventusovih stopera. U srazu dvojice kapetana Iniesta je iz prve tukao, ali je istrčali Buffon sjajnom reakcijom odbio loptu i spriječio pogodak.

Već minutu poslije domaća momčad je udvostručila prednost. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić sjurio se 40-ak metara po lijevoj strani. Njegov je sprint pratio Dybala, a Mandžukić ga pravovremeno uočio, pronašao ga povratnom loptom na rubu kaznenog prostora, a argentinski napadač opet udarcem iz prve lijevom nogom svladao gostujućeg vratara.

Barcelona je u 30. minuti preko Messija stigla do pogotka, no veselje Katalonaca uništila je opravdano podignuta zastavica pomoćnog suca, zbog zaleđa u kojem se našao dodavač Suarez, nakon što je Messi oteo loptu Khediri na 25 metara od gola Juventusa. Suarez je pokušao u 39. minuti glavom, ali je loše zahvatio loptu. Ter Stegen je na novom ispitu bio u 44. minuti, kad je uspio zaustaviti udarac Higuaina sa 15-ak metara.

Chiellinijev gol

Barcelona je u nastavku krenula odlučnije prema vratima Juventusa, nakon što je Luis Enrique povukao Javiera Mascherana iz veznog reda na mjesto stopera, a na njegovo mjesto ubacio Portugalca Andrea Gomesa koji je zamijenio Mathieua. Lionel Messi je u 46. minuti pucao pokraj vrata s ruba kaznenog prostora, a šest minuta poslije je s istog mjesta Iniesta poslao loptu preko gola.

Juventus se brzo oslobodio početnog pritiska gostiju pa se Gonzalo Higuain našao u sjajnoj prilici, kad je u 54. minuti sa 6-7 metara iskosa pucao u Barcelonina vratara. Samo minutu poslije Torinezi su došli do trećeg pogotka. Pjanić je izveo udarac iz kuta, Giorgio Chiellini se othrvao zahvatu Mascherana i preciznim udarcem glavom sa 7-8 metara poslao loptu u mrežu.

Barcelona je najbliže pogotku u drugom poluvremenu stigla u 67. minuti. Luis Suarez je izbjegao zaleđe, ušao u kazneni prostor, ali je njegov udarac Buffon uspio skrenuti u korner.

Mario Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juventus i bio jedan od glavnih igrača u presingu koji je postavio Massimiliano Allegri. Sjajnim je trkom i asistencijom za drugi pogodak Dybale začinio svoju odličnu igru, a u 63. minuti je zbog pretjerane oštrine zaradio žuti karton.

Na drugoj strani je Ivan Rakitić odigrao svih 90 minuta na desnoj strani vezne linije Barcelone. Natrčao se i bio posvećen obrambenim zadacima, ali je ostao prilično neprimjetan u kreativnom dijelu.

Uzvrat na Camp Nou na rasporedu je u srijedu, 19. travnja, kad će Barcelona pokušati napraviti još jedno čudo slično onom iz osmine finala, kad su Katalonci uspjeli nadoknaditi četiri pogotka zaostatka u srazu s PSG-om.

UŽIVO:

Juventus - Barcelona 3:0

Juventus: Buffon, Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Pjanić, Khedira, Cuadrado, Mandzukić, Dybala, Higuaín.

Barcelona: Ter Stegen; Pique, Umtiti, Mathieu; Roberto, Mascherano, Rakitić; Iniesta; Messi, Neymar, Suarez.

Kraj

94' Mandžukića je uhvatio grč, Rakitić mu je priskočio u pomoć.

90' Igrat će se još četiri minute.

89' Barzagli je ušao umjesto Pjanića.

87' Messi je tukao iz slobodnjaka s 23 metra, lopta je završila u živom zidu.

81' Dybala je uz ovacije napustio travnjak. Rincon je u igri.

80' Messi je opasno ubacio, Umtiti je bio prekratak.

73' Lemina je ušao umjesto Cuadrada.

71' Protestirali su igrači Juventusa jer Barcelona nije prekinula igru dok je Mandžukić ležao na podu poslije sudara sa Robertom.

68' Suarez je bio u sjajnoj prilici. Primio odličan pas u kaznenom prostoru, ali Buffon je o fantastično obranio.

63' Sergi Roberto oštro je startao na Mandžukića te je dobio žuti karton. Nakon što se ustao s travnjaka i Vatreni je na iznenađenje nagrađen žutim.

56' GOOL Chiellini je bio na pravom mjestu. Nakon ubačaja iz kornera tukao je glavom, a lopta je od lijevu stativu ušla u gol.

54' Higuain je dva puta zaprijetio. Ter Stegen je prvi njegov pokušaj s lakoćom obranio, ali u dosta izglednijoj prilivi Argentinac je tukao ravno u vratara Barce.

52' Iniesta je zaprijetio. Barcelona niže prilike. Prethodno se Mandžukić malo 'pokačio' s Rakitićem.

49' Barca je odlučnija u nastavku. Buffon je sada uspio doći do lopte ispred Suareza.

47' Khedira je opasno potegnuo iz velike udaljenosti, lopta je otišla iznad gola.

47' Messi je tukao s vrha 16-erca, lopta je otišla malo pokraj gola.

46 ' Andre Gomes je ušao umjesto Mathieua. Mascherano je prešao na mjesto stopera.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Higuain je zaprijetio s ruba 16-erca, ali je njegov pokušaj obranio Marc-Andre ter Stegen.

39' Suarez je tukao glavom, ali je obrana Juvea dobro je reagirala i očistila njegov pokušaj.

34' Zaiskrilo je sada između Messija i Mandžukića. Vatreni ga je srušio na travnjak, Argentinac to nije primio najbolje te ga je odgurnuo.

30' Messi je zabio gol, ali je sudac svirao prekršaj nad Khedirom.

22' GOOL Dybala je tukao s ruba šesnaesterca je zabio od lijevu stativu. Mandžukić je bio asistent.

21' Kakva šansa za Barcu. Messi je poslao sjajnu loptu za Iniestu, veznjak je bio jedan na jedan s Buffonom. Talijanski vratar čudesnom je obranom sačuvao svoju mrežu praznom.

12' Barcelona je sada preuzela incijativu, drže loptu u svojim nogama, ali još nisu stvorili opasnu priliku.

7' GOOL Dybala je primio loptu u kaznenom prostoru te je preciznim udarcem s desne strane matirao Ter Stegena.

3' Pjanić je ubacio iz prekida, Ter Stegen je obranio Higuainov pokušaj glavom.