HAJDUK - DINAMO 0:0 / Vatreni derbi na prepunom Poljudu bez pobjednika: Livaković i vratnica zaustavili Livaju, ispromašivali se i Modri

Tekstualni prijenos utakmice Hajduka i Dinama mogli ste pratiti UŽIVO na Net.hr-u

12.3.2022.
20:02
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Dinama u derbiju su 27. kola Prve HNL na Poljudu igrali 0-0.U odličnom ambijentu ispunjenog Poljuda dva najpopularnija hrvatska kluba odigrala su ne pretjerano kvalitetan dvoboj s malo prilika za pogodak.

I ONE ŽIVE ZA BILE /

Pogledajte tko se pojavio na tribinama Poljuda. Specijalna molba poslana zvijezdama Hajduka

Hajduk je krenuo agresivnije i u prvih 15 minuta uspio premjestiti igru na polovicu Dinama, ali osim prilike Melnjaka koji se u 5. minuti ubacio iz drugog plana, no njegov udarac obranio je Livaković, nije ozbiljnije zaprijetio. Što je dvoboj odmicao, to je pritisak Hajduka kopnio, a i Dinamo je počeo pokazivati napadačke ambicije.

Posljedica takvog trenda bile su i dvije vrlo dobre šanse zagrebačkog sastava u smiraj prvog poluvremena. Prvo je u 41. minuti Oršić udarcem glavom nakon ubačaja Gojaka pogodio vratnicu, da bi početkom sudačke nadoknade Gojak iz izgledne pozicije sa 14 metara promašio vrata.

Trener Hajduka Dambrauskas bio je prisiljen napraviti dvije izmjene u poluvremenu, umjesto Grgića i Biuka na teren su stupili Vuković i Mlakar, a domaći su opet krenuli aktivnije te dva puta zaprijetili preko svog najopasnijeg napadača Livaje. No, njegov udarac iskosa s lijeve strane iz 55. minute Livaković je obranio, dok je u 59. minuti Livaja pokušao iskosa i s desne strane, a njegov udarac/ubačaj je završio na gredi.

Najaktivniji igrač Hajduka u tom razdoblju bio je Sahiti, no Dambrauskas ga je iznenađujuće odlučio zamijeniti u 65. minuti i uvesti Nikolu Kalinića. Ta se izmjena pokazala kao promašaj jer do kraja dvoboja Hajduk više nije zaprijetio gostujućim vratima.

Ovakvim ishodom derbija zasigurno je zadovoljniji Dinamo koji je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na Hajduk. Trenutačno je Dinamo vodeći na ljestvici sa 54 boda, jednim više od drugog Osijeka, a dva od treće Rijeke, dok je Hajduk na 49 bodova.

____________________________________________________________________

Prva hrvatska nogometna liga, odgođena utakmica 9.kola

Split, stadion Poljud

Hajduk - Dinamo 0:0

Hajduk: Kalinić, Mikanović, Elez, Ferro, Melnjak, Grgić, Fossati, Krovinović, Sahiti, Biuk, Livaja

Dinamo: Livaković, Lauritsen, Šutalo, Franjić, Ristovski, Gojak, Mišić, Bočkaj, Petković, Emreli, Oršić

90' + 5' Kraj utakmice, Hajduk - Dinamo 0:0.

90' Igrat će se još najmanje četiri minute sudačke nadoknade.

90' Livaja ubacuje iz slobodnog udarca s preko 30 metara, no nema opasne šanse. Livaković sigurno lovi loptu.

84' Dinamo kontrolira igru, hajdukovci vrebaju na i priliku iz brze kontre.

81' Mišić puca s četrdesetak metara, a njegov udarac odlazi visoko iznad gola.

76' Oršić je pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali bilo je to jako loše i lopta je naposlijetku završila u autu.

74' Dinamo je smirio igru i kontrolira sredinu terena.

68' Centaršut Livaje, Ferro igra glavom i ne pogađa go. Lopta je za Dinamo.

65' Dambrauskas je uveo Nikolu Kalinića i Čolinu u igru, a izvadio Sahitija i Krovinovića.

63' Upaljene su baklje na Poljudu i dim se spustio na travnjak, ali to ne smeta igračima i igra se normalno.

59' Livaja je poslao visoku loptu prema golu Dinama s tridesetak metara. Izgledalo je to kao centaršut, no lopta je promijenila smjer i na kraju okrznula vratnicu.

59' Mlakar prolazi Lauritsena i puca s lijeve strane, Livaković sigurno brani.

55' Opasno je sada bilo pred golom Dinama. Livaja je prošao i sjajno pucao s ruba šesnaesterca, a Livaković aktobatski brani.

48' Nova opasnosgt pred golom Modrih. Sahiti je prošao po boku i ubacio, ali Lauritsen blokira u zadnji tren.

46' Prvi pokušaj u nastavku. Pucao je Fossati, ali to nije bilo opasno po Livakovića.

46' Dvije promjene u momčadi Hajduka. Biuk i Grgić su izašli iz igre, ušli su Mlakar i Vuković. Kopić nije mijenjao.

45' + 2' Gotovo je prvo poluvrijeme, Hajduk - Dinamo 0:0.

45' Kakva šansa za Amera Gojaka, pucao je s desetak metara nakon Petkovićevog ubacivanja, no njegov udarac prolazi pored vranice.

41' Dinamo umalo poveo. Oršić je pogodio vratnicu!

40' Šutalo je ostao ležati nakon duela u skpoku s Livajom. Ponovljena snimka pokazala je da ga je napadač Haduka pogodio laktom u glavu.

35' Korner Dinama, Bočkaj je ubacio, a Kalinić sigurno lovi.

33' Petković ima često loptu u nogama, no ne uspijeva ništa opasnije učiniti s njom. Sada je izgubio jedan duel s Mikanovićem, na što su poljudske tribine reagirale s oduševljenjem.

28' Popustio je Hajdukov pritisak. Dinamo ima više prostora i izgleda opasniji prema naprijed.

21' Sukobili su se Bočkaj i Grgić, ali igrači su ih brzo razdvojili. Jako je napeto na travnjaku Poljuda.

21' Nova opasnost pred Dinamovim golom. Mikanović prolazi i nisko ubacuje, ali Šutalo blokira.

15' Biuk prolazi po boku i šalje loptu do Melnjaka, a on dodaje Grgiću koji puca, ali to blokira Mišić.

12' Hajduk je puno opasniji na početku utakmice, Dinamo se brani i čeka šansu iz kontre.

9' Veliki pritisak Hajduka, sada je bila velika gužva u Dinamovom šesnaestercu, ali nije bilo udarca prema golu.

5' Ogromna šansa za Hajduk, Biuk je pucao s nekih 11 metara, ali Livaković to sjajno zaustavlja.

4' Jako se čvrsto igra, Dinamovi igrači već su nekoliko puta bili na travnjaku.

1' Počela je utakmica.

___________________________________________________________________

Vratar Dinama Dominik Livaković se zagrijava

17.30 Još nas pola sata dijeli do početka. Poljud je gotovo u potpunosti pun.

16.50 Hajduk potvrdio postavu, stigao je i sastav Dinama - Kopić je iznenadio s Emerelijem u vrhu napada.

16.40 Stigao je sastav Hajduka - Krovinović, koji je bio upitan zbog ozljede, igra od prve minute. Nikola Kalinić je na klupi.

16.35 Sportske novosti javljaju da je u splitu kamenovan autobus s igračima Dinama pri dolasku na stadion.

16.31 Hajduk je na Poljudu u posljednjih 10 utakmica samo jednom pobijedio Dinamo i čak šest puta izgubio od najvećih rivala. Tu je statistiku objavio zagrebački klub na svom Twitteru sat i pol prije utakmice.

16.05 Torcida je danas najavila spektakularnu koreografiju. Viš o tome pročitajte OVDJE.

16.00 Još nas dva sata dijele do početka utakmice, čekaju se službeni sastavi momčadi.

______________________________________________________________________________

U subotu od 18 sati na rasprodanom Poljudu sastaju se Hajduk i Dinamo u sklopu još jednog u nizu najvećih hrvatskih derbija.

Riječ je o zaostalom susretu koji se trebao odigrati u prvom dijelu sezone, ali je odgođen zbog europskih obaveza hrvatskog prvaka. Dinamo je trenutno prva momčad HNL-a s 53 boda, koliko ima i drugi Osijek. Hajduk je na četvrtom mjestu s pet bodova manje.

Bit će ovo drugi put da se sastaju Hajduk i Dinamo u ovoj sezoni. U prvom susretu slavili su Splićani s 2:0 na Maksimiru.

Čeka nas paklena atmosfera

"Napravit ćemo sve da poslije utakmice bodovna razlika bude veća. Svaki derbi, na kojoj god klupi sjedio, a meni je čast što sam bio na klupi dva najveća hrvatska kluba, naravno da su mentaliteti i pristup drugačiji , fokus je s obje strane na teren i maksimalnu pripremu. Oba kluba žele pobijediti. S klupe na kojoj sjedim koncentriran sam isključivo na svoju ekipu da napravimo sve da dođemo do tri boda", najavio je susret trener Modrih Željko Kopić.

Dinamo - Šibenik

Potom se osvrnuo na Dinamov ulazak u drugi dio sezone:

"Ušli smo jako dobro, malo su nas poremetile ozljede i te utakmice. Kvalitetniji smo energijom i gardom, druge momčadi su isto kiksale. Situacija se mijenja iz kola u kolo, sigurno da ovo kolo neće odlučiti prvaka, ali svaka je utakmica bitna na dođemo do konačnog cilja."

Krovinović upitan

"Ovakav tjedan je najbolji tjedan za trenere. Kad igrate velike utakmice, derbije, ne trebate dodatno motivirati ekipu, samo se morate brinuti o taktici. Čak nekad morate smiriti ekipu da ne izgori u emocijama. U odličnom duhu dočekujemo utakmicu", poručio je Dambrauskas, pa otkrio kakvo je stanje Krovinovića uoči utakmice.

"Krovinović je upitan. Trenirao je zadnja tri dana i trenirat će danas. Tek jučer je bio u punom treningu. Ovo je malo zahtjevniji tip ozljede i odluku o njemu donijet ćemo danas navečer ili sutra ujutro".

Današnja utakmica mogla bi uvelike utjecati na završno stanje na tablici, s tim da će Hajduk ipak morati preuzeti više rizika kako bi ostvarili pobjedu nad hrvatskim prvakom.

Susret počinje u 18 sati, a tekstualni prijenos možete pratiti na Net.hr-u.