DAN ZA POVIJEST: / Hajduk ima novog rekordera!

U dvoboju 13. kola prvenstva u Koprivnici su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupa s 1-0 (1-0) i vratili se na drugo mjesto ljestvice.

18.10.2015.
17:31
Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je došao do pobjede u borbenoj utakmici po teškom terenu u Koprivnici, a Splićani su u drugom dijelu propustili veliki broj prilika i za uvjerljiviju pobjedu. Jedini gol na utakmici pao je u 42. minuti kada je nakon prodora Nikole Vlašića iz blizine Tino Sven Sušić pogodio mrežu.

Splićani su u sudačkoj nadoknadi ostali bez isključenoga Mije Caktaša, a vratar Hajduka Lovre Kalinić i osmu utakmicu zaredom je sačuvao svoju mrežu netaknutom. Kalinićev niz sada traje 721 minutu, a postao je i apsolutni klupski rekorder smijenivši Zorana Slavicu koji 711 minuta nije primio pogodak, no on se 1992. godine na vratima u prvenstvu izmjenjivao s Vatroslavom Mihačićem. Rekord drži vratar Dinama Ivan Kelava s 950 minuta iz sezone 2012/13.

Hajduk je sada drugi s 26 bodova, bodom manje od vodećeg Dinama, te bodom više od trećeplasirane Rijeke.