PRIJE TRI DANA IGRAO JE PROTIV KURILOVCA, DANAS JE ČUVAO RONALDA: / 'Hrvatska će opet biti jaka, ovo je bilo turbulentno razdoblje'

17.11.2020.
23:34
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je na Poljudu od Portugala u posljednjem kolu Lige nacija 3:2. Vatreni su ipak ostali u elitnoj skupini Lige nacija jer su Šveđani izgubili 4:2 od Francuske, tako da su oni ispali u niži rang.

Hrabra i desetkovana Hrvatska poražena je golom u zadnjoj minuti i tako nije nagrađena za odličnu predstavu protiv europskih prvaka koji su u Splitu nastupili u najjačem mogućem sastavu s Ronaldom, Joaom Felixom, Rubenom Fernandesom i Diogom Jotom.

Oba gola za Hrvatsku zabio je Mateo Kovačić (29', 65'), dok su strijelci za Portugal bili Ruben Dias (52', 90') i Joao Felix (60'). Hrvatska je od 52. minute igrala bez isključenog Marka Roga.

DALIĆ OTKRIO KAKO NAKON UTAKMICE ŽALI ZBOG SAMO JEDNE STVARI: /

'Drago mi je da je ova godina gotova'

'Idemo dalje'

Veliku odgovornost u ovoj je utakmici dobio Mile Škorić koji je naknadno pozvan među Vatrene. Odigrao je solidnu utakmicu uz Dejana Lovrena, a evo što je rekao nakon utakmice.

"Drago mi je zbog poziva, nesretan sam zbog poraza. Šteta zbog utakmice, mislim da smo pogotovo u prvom poluvremenu dobro stajali, imali i dobru priliku da zabijemo glavom. Što je tu je, idemo dalje", rekao je Škorić nakon utakmice za Novu TV.

"Ovo je top level, najveći nivo. S osobne strane mogu biti zadovoljan što sam došao i što sam u reprezentaciji. Velika je stvar što smo ostali u elitnoj skupini, ovo je malo turbulentno razdoblje za reprezentaciju. Bit će opet Hrvatska jak", zaključio je kapetan Osijeka.