ČUDESNA PREDSTAVA BIJELIH - ZA PAMĆENJE! / Hajduk poslao brutalnu poruku Dinamu

Nogometaši Hajduka deklasirali su Cibaliju 6-1 u susretu 10. kola Prve HNL, dok su u drugom nedjeljnom susretu Inter i Slaven Belupo odigrali 1-1.

24.9.2016.
21:22

Prvo gostovanje Cibalije na Poljudu nakon tri godine i težak poraz! Tom rečenicom najbolje bi smo opisali ono što se u subotu navečer dogodilo u Splitu. Cibalije tri godine nije bilo u prvoj ligi. Ove sezone su ušli, dočekali prvo gostovanje na Poljudu i doživjeli potop.

POIGRALI SE S CIBALIJOM, ALI PUŠNIK ISTIČE: ‘Pa ne možeš više zabiti 16 golova u tri utakmice ni djeci na ulici’

Vinkovčani su se, još nekako, dobro držali u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali rezultat 1-1, no u nastavku je Hajduk zabio još pet golova za uvjerljivu pobjedu. Pobjedu za pamćenje, slavlje koje će odjeknuti u hrvatskim nogometnim krugovima. Jer, ne zabija se baš svakog vikenda šest komada.

HAJDUKOV TRENER NAKON POLA TUCETA GOLOVA: ‘Nije da smo nešto briljirali, ali nismo bili ni loši’

Ohandza i Said od prve minute

Pušnik je od prve minute stavio Ohandzu i Saida, a Nikola Vlašić nije bio u konkurenciji za utakmicu. Hajduk je sjajno otvorio utakmicu. Već u sedmoj minutu Said je zabio na asistenciju Ercega.

Pola posla obavio je Ante Erceg koji je jednim potezom izbacio obranu Cibalije, dok je Said obavio lakši dio posla u ovom slučaju. Moglo je biti i 2-0, ali asistent Erceg malo poslije pogodio je stativu. Precizniji je na drugoj strani bio Marko Dabro koji je na asistenciju Vitaića glavom u 34. minuti matirao Kalinića za 1-1 i muk na Poljudu.

'Frane Zolja' vratio prednost Bijelima

U nastavku utakmice Franck "Frane Zolja" Ohandza vratio je prednost Hajduka. Said mu je sjajno dodao, a ljubimac splitske publike zabio. Zvonimir Kožulj autor je poteza utakmice. Ili bolje rečeno, eurogolčine. Kožulj je, nakon što mu se lopta vratila u noge nakon kratkog dodavanja, fantastično pogodio za 3-1 u 71. minuti utakmice.

Ohandza je šest minuta prije kraja pogodio za 4-1. Cibalia se tad raspala, a to su iskoristili Jefferson i Futacs koji su zabili za konačnih 6-1. Hajduk je sad na tri pobjede u nizu, nakon slavlja protiv Slaven Belupa na Poljudu u ligi 4-0 i 6-0 pobjede protiv Jalžabeta u Kupu, Splićani su bili uvjerljivi i protiv Cibalije koju su dobili i na startu sezone 2-0.

Ovo je i sjajna najava za najveći hrvatski derbi Dinama i Hajduka u sljedećem kolu. Splićani gostuju na Maksimiru 2. listopada.

Remi Intera i Slavena

U prvom nedjeljnom susretu Inter i Slaven Belupo odigrali su 1-1. Domaćin je poveo u 12. minuti golom Ivana Blaževića, a izjednačio je Selim Bouadla devet minuta kasnije.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 23 boda, Osijek je drugi sa 22 boda koliko ima Dinamo na trećem mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Rijeka i Osijek imaju i utakmicu manje. Hajduk je usprkos pobjedi ostao četvrti, no približio se Dinamu na dva boda zaostatka. Na začelju su Split i Cibalia sa po četiri boda.

REZULTATI:

Hajduk - Cibalia 6-1 Inter - Slaven Belupo 1-1

U petak: Lokomotiva - Dinamo 0-1

U nedjelju: Osijek - Istra 1961 Rijeka - Split

LJESTVICA:

1. Rijeka 9 7 2 0 21-6 23 2. Osijek 9 7 1 1 16-6 22 3. Dinamo 10 7 1 2 18-10 22 4. Hajduk 10 6 2 2 23-11 20 5. Slaven Belupo 10 2 4 4 11-16 10 6. Istra 1961 9 2 3 4 11-14 9 7. Lokomotiva 10 2 2 6 12-15 8 8. Inter 10 1 5 4 10-17 8 9. Split 9 0 4 5 2-13 4 10. Cibalia 10 0 4 6 9-25 4