NEZAUSTAVLJIV JE / Manchester United svladao Everton, Cristiano Ronaldo zabio 700. klupski gol za pobjedu 'Crvenih vragova'

Oom pobjedom United je stigao na peto mjesto ljestvice sa 15 bodova, pet više od 12. Evertona

9.10.2022.
22:59

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 9. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je kao gost svladao Everton sa 2-1 (2-1).

BODOVI OSTAJU U LONDONU /

Arsenal u derbiju srušio Liverpool i vratio se na vrh Premierlige, Buyako Saka heroj Topnika

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, Everton je poveo u 5. minuti sjajnim udarcem Iwobija sa 20-ak metara, no već u 15. minuti Antony je poravnao preciznim šutom sa 15-ak metara s desne strane, da bi pobjedu Unitedu osigurao Cristiano Ronaldo u 44. minuti, prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora s lijeve strane.

Bio je to 700. klupski pogodak u karijeri za 37-godišnjeg Portugalca, a stigao je 20 godina i dva dana nakon što je zabio prvi u dresu Sportinga iz Lisabona. Ukupno mu je ovo 144. gol za United, za Sporting je zabio pet, čak 450 puta je tresao mreže suparnika u dresu Real Madrida, a 101 u dresu Juventusa.

Ovom pobjedom United je stigao na peto mjesto ljestvice sa 15 bodova, pet više od 12. Evertona.

Na vrhu je Arsenal koji je ranije u nedjelju na svom terenu svladao Liverpool sa 3-2 (2-1)