NEWCASTLE REMIZIRAO / City nije iskoristio priliku da se približi Arsenalu: Everton eurogolom osvojio bod protiv Pepove vojske

Manchester City nije uspio svladati Everton usprkos tome što su dominirali cijeli susret

31.12.2022.
19:06

Nogometaši Manchester Cityja i Newcastle Uniteda propustili su priliku posve se približiti vodećem Arsenalu nakon što su u susretima 18. kola engleskog prvenstva remizirali.

NEKI SU ZA, NEKI NISU /

Nikako na zelenu granu. Neki s veseljem dočekali Leku, drugi pak nezadovoljni: 'Nadao sam se Vuliću ili Vukasu'

City je na svom Etihadu odigrao 1-1 protiv Evertona, dok su Newcastle United i Leeds United na St James Parku odigrali susret bez golova.

"Građani" su protiv Evertona poveli u 24. minuti golom Erlinga Haalanda, već 21. pogotkom norveškog napadača ove sezone. Međutim, to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je Everton izjednačio u 64. minuti preko Demaraija Greya.

Nije se isplatila dominacija

Momčad Pepa Guardiole je imala 74 posto posjeda lopte, 663 dodavanja (232 Everton), uputila je 16 udaraca (dva Everton), imala sedam kornera (Everton jedan), no to nije bilo dovoljno za slavlje.

Brutalan pogodak Graya pogledajte OVDJE.

Priliku za korak bliže "Topnicima" propustile su i "Svrake". Newcastle United je odigrao tek 0-0 protiv Leeds Uniteda prekinuvši seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Domaćin je imao nekoliko odličnih prilika, ali je francuski vratar llan Stephane Meslier sjajno branio.

Arsenal vodi na ljestvici sa 40 bodova, City ima 36, Newcastle United 34, a ManU je sada četvrti sa 32 boda.