Kakav 'šamar'! Ćirin Zagreb šokirao Dinamo!

Najlošije plasirana momčad lige, Ćirin Zagreb, napravila je pravi podvig na svom stadionu u Kranjčevićevoj i pobijedila Dinamo s minimalnih 1:0 pogotkom Abdurahimija iz 50. minute.

24.11.2012.
14:18

ZAGREB: Livaković - Pelaić, Nadarević, Pavlović, Bevab- Handžić, Djengoue - Abdurahimi (od 85. Dedić), Štrok (od 78. Mitrović), Šovšić - Medić (od 83. Kolinger)

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić (od 75. Halilović), Pivarić - Ademi, Alispahić - Beqiraj, Kovačić, Rukavina (od 68. Čop) - Krstanović

Strijelci: 1:0 - Abdurahimi (50) Uoči utakmice trener Dinama Ante Čačić je izjavio kako su izjave Milana Bandića da mu se igrači vuku po terenu kao mačke najbolja motivacija za igrače, no s travnjaka su ipak otišli pognute glave.

Nogometaši Zagreba su na svom stadionu u Kranjčevićevoj napravili pravu senzaciju i pobijedili aktualne hrvatske prvake s 1:0!

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Abdurahimi u 50. minuti, a treba napomenuti i da su domaćini od 80. minute igrali s igračem manje jer je Nadarević dobio crveni karton nakon naguravanja s Kovačićem.

Ćiro Blažević je nakon trijumfa slavodobitno ušetao među novinare:

"Točno je da je Dinamo imao dobrih šansi, ali je točno i da smo se mi branili vrlo disiplinirano, da su igrači dali sve od sebe. Neki su čak i tražili zamjenu, nisu više mogli, ali samo se tako može dobiti Dinamo, veliki protivnik. Ova tri boda su nam važna, ali to nisu obična tri boda. Osvojili smo ih protiv najbolje momčadi u ligi, to će nam dati pobjednički mentalitet, nećemo na ovome stati. Još smo uvijek zadnji, ali nećemo još dugo biti, u to budite sigurni. Neću ništa reći o sucima, samo mi ljudi koji su gledali utakmicu na televiziji kažu da smo zabili još jedan gol, da nije bilo zaleđa. Što dodatno govori kako smo dobro odigrali. Mislim da je sudac možda bio prestrog, da Nadarević nije udario Beqiraja, tako mi je barem Nadarević, iskreno, rekao. Ali, pobijedili smo, zasluženo", izjavio je Ćiro Sportskim novostima, dok je Ante Čačić dodao:

"Izgubili smo utakmicu sasvim zasluženo. Imali smo puno prilika u prvom poluvremenu, čak sedam, nisamo uspjeli zabiti golove. I kako to obično biva u nogometu, nepisano pravilo nas je kaznilo. Nemam stvarno ništa zamjeriti svojim igračima, ušli su u utakmicu s namjerom da pobijede, pa, ne mogu vjerojati da nisu namjerno promašivali. Jednostavno, nedostajalo je koncentracije u završnici, malo i sreće. Trebali smo riješiti utakmicu u prvom poluvremenu, nismo i onda smo je izgubili ", zaključio je Čačić.

KRAJ UTAKMICE! Dinamo je izgubio s 1:0!

90'+5 - Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade!

84' - Alispahić je pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, a lopta je otišla preko gola.

83' - Halilović je sam pao preko lopte, ali sudac mu je dao prekršaj.

80' - Nadarević je dobio crveni karton zbog naguravanja Kovačića.

68' - Alispahić je nabacio iz kornera na drugu stativu za Šimunića, no pucao je glavom preko gola

63' - Šovčić je pucao, ali Kelava brani.

58' - I Štrok je zatresao mrežu, ali iz zaleđa pa gol ne vrijedi.

50' - GOOOOL za Zagreb! Šovčić je s desne strane ubacio u sredinu, a Abdurahimi utrčao i zabio za vodstvo!

38' - Beqiraj je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je otišla preko gola.

8' - Alispahić je nabacio, a Beqiraj pucao glavom i pogodio stativu.