EFL kup / Chelsea nakon jedanaesteraca izbacio Tottenham i izborio finale sa Cityjem

Ukupan rezultat bio je 2:2, a onda je Chelsea bio smireniji kod udaraca s bijele točke

24.1.2019.
22:38
AP Images

Manchester City igrat će protiv Chelseaja u finalu EFL kupa. Londonski je klub na svom Stamford Bridgeu nadoknadio poraz iz prve utakmice s Tottenhamom i nakon izvođenja jedanaesteraca prošao u finale.

27 minuta trebalo je Chelseaju da anulira zaostatak s Wembleyja. Nakon ubačaja iz kuta lopta je stigla do Kantea, a Francuz je oštrim prizemnim udarcem uz pomoć gostujućih igrača uspio prevariti Tottenhamova vratara.

Desetak minuta kasnije Chelsea je bio u finalu nakon Hazardova pogotka, ali trajalo je to svega 12 minuta. Llorente je na Roseovu asistenciju zabio vrijedan pogodak za goste.

Sarri je s izmjenama čekao do 76. kada je uveo Pedra, pet minuta kasnije i Kovačića, što govori da nije htio prerano riskirati za treći pogodak jer nije bio potreban s obzirom da nema pravila gola u gostima. Kao da su oba tima čekala pokušaje s bijele točke, a tu su promašaji Diera i Lucasa odveli goste u konačan poraz.