Četvrtfinale u džepu: Čilić u Adelaideu došao do prve pobjede u 2022.

Našem je predstavniku za prolaz u četvrtfinale trebalo tek nešto manje od dva sata igre.

5.1.2022.
13:10
AP Images

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić danas je u drugom kolu turnira u Adelaideu sa 6-4, 7-6 pobjedio 89. igrača na ATP listi Brazilca Thiaga Monteira. Čilić je do pobjede stigao teže no što rezultat sugerira te je Monteiru slomio tek nakon dva sata igre.

U prvom setu su obojica sigurno držali svoje servise do desetog gema kad je naš predstavnik došao do jedine break lopte koju je i realizirao. Nastavak je bio uzbudljiviji te su i jedan i drugi imali šanse za oduzimanje servisa no drugi set je naposljetku otišao u tie-break u kojem je Čilić bio sretniji i spretniji što mu je bilo dovoljno za prvu pobjedu u 2022.godini.

Čilić ima status trećeg nositelja tako da je u prvom kolu bio slobodan, a u četvrtfinalu će se susresti sa srpskim predstavnikom Laslom Đereom (ATP 52.).
Đere i Čilić su se do sada susreli jednom, a te 2019. u Madridu je bio bolji naš predstavnik. Dvoboj je na rasporedu u petak.