POTUPNI RASPAD GOSTIJU / Borussija Dortmund odradila lagan posao kod Wolfsburga i zabila im šest komada. Njih pet u samo 14 minuta

16.4.2022.
17:59

U susretu 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Dortmund je pobijedila Wolfsburg sa 6-1 smanjivši zaostatak za vodećim Bayernom na šest bodova, no Bavarci imaju i susret manje.

Borussija je pobjedu osigurala sjajnom predstavom u prvom poluvremenu postigavši pet golova uz pet različitih strijelaca.

OVO NIJE MOGAO ODBITI /

Izgleda da je gotova i ta saga: Haaland odabrao novi klub, zarađivat će pola milijuna eura na tjedan

Raspad Wolfsburga u 14 minuta

Zanimljivo, domaćin je pet golova zabio u razmaku od svega 14 minuta, od 24. do 38. minute. Mrežu Wolfsburga tresli su Tom Rothe (24), Axel Witsel (26), Manuel Akanji (28), Emre Can (34) i Erling Haaland (38). Sjajni Norvežanin je u 54. minuti zabio i svoj drugi gol na susretu. Gosti su u 81. minuti preko Ridlea Bakua uspjeli tek malo ublažiti težak poraz.

Tri boda je dohvatio i Freiburg porazivši Bochum sa 3-0. Strijelci su bili Lukas Kubler (4) i Roland Sallai (17, 53). Gosti su od 68. minute igrali bez isključenog Konstantinosa Stafylidisa.

Bayern i dalje vodeći na tablici

Hertha je na gostovanju kod Augsburga slavila sa 1-0 osvojivši važna tri boda u borbi za prvoligaški spas. Pogodak odluke zabio je Suat Serdar u 49. minuti.

U susretu između Mainza i Stuttgarta nije bilo golova. Za goste je cijeli susret odigrao Borna Sosa.

Večeras se još sastaju Borussia Moenchengladbach i Koln, dok su u nedjelju preostala četiri susreta, snage će odmjeriti Arminia - Bayern, Union Berlin - Eintracht, Hoffenheim - Greuther Furth, te Bayer Leverkusen - RB Leipzig.

Na ljestvici vodi Bayern sa 69 bodova, Borussia Dortmund ima 63, Bayer Leverkusen 52, a RB Leipzig i Freiburg po 51 bod.