BRAVO MAJSTORE / Budimir zabio za Osasunu u novom remiju, bio je najbolji pojedinac u momčadi: Utakmicu obilježili kartoni

Ante Budimir je postigao pogodak za Osasunu

4.2.2023.
16:45

U dvoboju 20. kola Španjolske lige Espanyol i Osasuna su odigrali 1-1, a gol za klub iz Pamplone zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

KAKVA PRIČA /

Xavi je za njega tvrdio da je najbolji igrač kultne Barcine škole nogometa: Alkohol ga je uništio pa je došao do HNL-a

Osasuna je povela golom našeg Budimira u 45. minuti, koji je primio loptu u kaznenom prostoru i lobao vratara domaćih, a izjednačio je Braithwaite (59). Bio je to konačan rezultat inače sadržajne utakmice.

Naime, na kraju prvog poluvremena došlo je do svađa i prepiranja te su dva igrača isključena. Kod Espanyola je igru ranije napustio Ronael Pierre-Gabriel koji je u par sekundi skupio dva žuta kartona, dok je kod Osasune isključen Ezzalzouli, koji je prvi žuti karton skupio u 16. minuti susreta.

Budimir je na terenu proveo 67. minuta, kada ga je zamijenio Garcia. Prema SofaScoreu, Budimir je bio najbolji igrač svoje momčadi s ocjenom 7.7, dok je ujedno bio i drugi najbolji iza Sergija Dardera, kapetana Espanyola koji je zaradio visoku 8.1 ocjenu.

Na tablici je Osasuna 9.s 29 bodova, dok je Espanyol 14. s 21 bod.